12. edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Z okazji 15-lecia wpisu kościołów oraz 5-lecia wpisu cerkwi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Muzyka Zaklęta w Drewnie zabrzmi we wszystkich drewnianych świątyniach UNESCO!

1. edycję Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej rozpoczniemy już 3 czerwca plenerowo przy kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (UNESCO). Muzyczne lato otworzy Marek Piekarczyk – wokalista, autor tekstów i muzyki, który wraz z zespołem TSA i solowo, zagrał przeszło 2500 koncertów w całej Europie. Brał udział w wydaniu przeszło 25 płyt oraz wielu singli. Grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star”. W roku 2013 rozpoczął współpracę z programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów i w 2014 roku odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego oraz był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.

W ciągu dalszych trzech miesięcy odwiedzimy najpiękniejsze zakątki Małopolski i wysłuchamy artystów prezentujących różne gatunki, style i klimaty muzyczne. W ramach kolejnego roku współpracy z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina odbędzie się koncert duetu Bolewski | Tubis w Krakowie na Salwatorze. Nie zabraknie także brzmień folkowych i możliwości posłuchania różnych instrumentów etnicznych. Niektóre koncerty wykonane będą jedynie za pomocą instrumentów, inne zaś wyłącznie ludzkich głosów.

Podczas finałowego koncertu 26 sierpnia w Amfiteatrze Zapopradzie w Muszynie wystąpi LemON – zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. Wydany wiosną ubiegłego roku niekomercyjny album ,,TU”  otworzył zupełnie nowy etap w historii grupy. To właśnie o tej płycie Marek Niedźwiecki napisał ,,Wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Dajcie się porwać Muzyce Zaklętej w Drewnie i świętujcie z nami rocznice wpisów najpiękniejszych drewnianych zabytków Małopolski na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!

Wstęp wolny!

www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie

www.facebook.com/drewniana.malopolska

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020