Intencje Mszy Świętych 18 – 24.11.2019 r.

Poniedziałek 18.11

7:30: ++ zmarli z rodziny Święsów – z int. córki Zofii

7:30: ++ Czesław, Stanisław i Grażyna Święs – z int. siostry Marii z rodziną

Środa 20.11.

16.00: ++ Maria i Stanisław Siuta – z int. syna Kazimierza

Czarna 15.00: + Jerzy Chmielowski

Czwartek 21.11.

7:30: ++ Stanisława (f) i Stanisław Lichoń

16.00: ++ Jan, Szczepan i Katarzyna Deć

Czarna 15.00: + Bolesław – w rocz. śm.

7:30: 1. ++ Julia i Stanisław Brońscy

2. + Agata Durlak

Niedziela 24.11.

8.00: Za Parafian

Czarna 9:30: ++ Antoni i Stefania Ligęza

11.00: W int. Anieli i Władysława Motyków – w 60 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

XXXIII Niedziela Zwykła

17 listopada 2019 r.

Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedziele na cele parafialne. Dzisiejsza niedziela z woli Ojca Świętego jest to Światowy Dzień Ubogich. W ramach prowadzonej przez Caritas akcji „Chleb za chleb”, po Mszach świętych będzie można wspomóc potrzebujących, nabywając symboliczny „Chlebek miłosierdzia”. Dziękuję Paniom za zaangażowanie się w dzieło miłosierdzia. Zapraszam kolejne osoby chętne do włączenia się w działalność parafialnej Caritas.

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Jest to patronalne święto Ruchu Czystych Serc.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie będzie to niedziela synodalna i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby ołtarza oraz święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na Mszy świętej o godz. 11.00 – uroczysty obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów. Otoczmy modlitwą całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Msze święte w tym tygodniu:

• w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę — Msza święta o godz. 7.30.
  • w środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 15.00.
  • w piątek Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 15.00.

Msze święte od tego tygodnia — w dni powszednie będą w kaplicy na plebanii.

W piątek na Mszy świętej w Brunarach o godz. 16.00 spotkanie młodzieży z klasy VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Duszpasterstwo Młodzieży naszego dekanatu organizuje wyjazd młodzieży na europejskie spotkanie Taize, które w tym roku będzie we Wrocławiu (od 28 grudnia do 1 stycznia). Zgłoszenia przyjmuje Ks. wikariusz z Szymbarku.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!