Intencje Mszy Świętych 25.11 – 01.12.2019 r.

Poniedziałek 25.11,

7.30: ++ zmarli z rodziny Stachów – z int. syna Stanisława

7.30: ++ Karol, Krystyna i Danuta Krok

Środa 27.11.

16.00: ++ Jan i Antonina Druzik

Czarna 16.00: + Jerzy Chmielowski

Czwartek 28.11.

7.30: 1. + Lucyna Szonawa – w rocz. śm.

1. + Szymon Gambal

16.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla pewnej osoby

Czarna 16.00: + Jerzy Chmielowski

7:30: 1. + Daniela Grzesiak — w 2 rocz. śm. — z int. córki Ewy z rodziną

2. + Ludmiła Tomera

Niedziela 01.12.

8.00: ++ Stanisława (f) i Stanisław Motyka – w rocz. śm. — z int. córki Marii

Czarna 9.30: ++ Stanisław, Maria i Czesław Chrobak

11.00: Za Parafian

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019 r.

Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj również obchodzimy kolejną niedzielę synodalną. Swoje święto mają: Liturgiczna Służba Ołtarza, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W dzisiejszą niedzielę za pobożne odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa oraz odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu.

We czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa dra Andrzeja Jeża — Ordynariusza Tarnowskiego. Módlmy się w tym tygodniu za Niego.

Od przyszłej niedzieli będzie można w kościele zabrać opłatki wigilijne. W tym roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na kwiaty dla naszych świątyń, którymi będą dekorowane podczas całego roku. Bóg zapłać.

Msze święte w tym tygodniu:

• w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – Msza święta o godz. 7.30.
  • w środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 16.00.
  • w piątek Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 16.00.

Msze święte w tygodniu i w przyszłą niedzielę będą w kaplicy na plebanii.

W sobotę święto św. Andrzeja apostoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy na plebanii będą Wypominki Narodowe przygotowane przez młodzież naszej parafii. W imieniu naszej młodzieży zapraszam serdecznie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!