Intencje Mszy Świętych 13 – 19.04.2020 r.

Poniedziałek Wielkanocny 13.04.

8.00: + Szymon Gambal – w 2 rocz. śm. – z int. Żony

9.30: ++ Barbara i Antoni Majer, ++ Stefania i Antoni Ligęza

11.00: ++ Agnieszka i Józef Motyka

Wtorek w Oktawie Wielkanocy 14.04.

18.00: + Wojciech Broński

Środa w Oktawie Wielkanocy 15.04.

18.00: ++ Jan Bodziarczyk i + Kazimierz Bodziarczyk – z int. córki Heleny

Czwartek w Oktawie Wielkanocy 16.04.

18.00: + Stanisław Matuła

Piątek w Oktawie Wielkanocy 17.04.

18.00: ++ Wojciech i Zofia Druzik

Sobota w Oktawie Wielkanocy 18.04.

18.00: + Stefania Święs

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.

8.00: + Wojciech Broński – od wnuka Piotra z rodziną

9.30: W int. pewnej rodziny – o zdrowie i Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: Za Parafian

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w dniu dzisiejszym i jutrzejszym tylko w kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami państwowymi i kościelnymi we Mszy Świętej może brać udział tylko 5 osób. Dziękujemy za przestrzeganie tych rozporządzeń.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  3. Msze święte w tygodniu – z racji przypadającej Oktawy Wielkanocnej – w kościele parafialnym wieczorem o godz. 18.00.
  4. Dzisiaj pragnę serdecznie podziękować:
  • wszystkim, którzy złożyli życzenia wielkoczwartkowe i świąteczne oraz okazali inne wyrazy życzliwości.
  • pewnej rodzinie za ufundowanie pięknego nowego paschału dla naszej świątyni.

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Parafianom i Gościom życzę wiele zdrowia, Bożego pokoju i zaufania Bożej Opatrzności oraz opieki Matki Bożej, św. Jana Pawła II i Patronów na trudne czasy: św. o. Stanisława Papczyńskiego  i św. Szymona z Lipnicy.

Życzenia Księdza Proboszcza

Drodzy Parafianie, niech Chrystus Zmartwychwstały  przyniesie wam dar nadziei i Bożego pokoju. Niech w waszych sercach zrodzi się tęsknota do Kościoła, który jest naszą matką i do jego pięknej liturgii.

Życzę wszystkim, żebyśmy odnaleźli Wielką Niedzielę – czyli zwycięstwo Pana Jezusa nad śmiercią. Jego zwycięstwo daje nam nadzieję. Każdemu życzę tej nadziei i wiary, że życie zatryumfuje, potrzeba nam tylko jeszcze więcej modlitwy, jeszcze więcej szacunku dla życia i tego fizycznego i tego duchowego, bo ono jest darem Boga.

Życzę Wam dużo zdrowia, wrażliwości i ludzkiej solidarności. Niech otuchą dla nas będą słowa z sentencji wielkanocnej: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy. O Królu Zwycięzco, bądź nam litościwy”.

Szczęść Boże.