Intencje Mszy Świętych – 25.05.2020 – 31.05.2020 r.

Poniedziałek 25.05.

18.00: ++ Maria i Józef Stachura

Czarna – 17.00: + Elżbieta Garbacz

18.00: + Lubomira (f) Halczak – z okazji Dnia Matki

Czarna – 17.00: ++ Janina i Kazimierz Gryboś – z okazji Dnia Matki i Ojca

Środa 27.05.

18.00: W int. Marii Brońskiej – z okazji imienin – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o zdrowie

i Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna – 17.00: W int. Genowefy Święs i w int. Marii Drąg – z okazji Dnia Matki –

z podziękowaniem za łaski i z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo – przez

wstawiennictwo Matki Bożej – z int. Eweliny Jurkiewicz

Czwartek 28.05.

18.00: + Józef Stachura – w rocz. śm.

Czarna – 17.00: + Elżbieta Garbacz

18.00: W int. Ks. Mateusza Kawy – w 3 rocz. święceń kapłańskich – z podziękowaniem za otrzymane

łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna – 17.00:  + Elżbieta Garbacz

18.00: W int. Piotra i Lucyny Rówińskich wraz z dziećmi – z podziękowaniem za łaski i z prośbą

Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna 17.00: Za wypominanych w naszej parafii

Niedziela 31.05.

8.00: ++ Jan i Maria Kłapacz

Czarna 9.30: ++ rodzice i rodzeństwo z rodziny Kwiczalów

11.00: Za Parafian

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Msze święte w tym tygodniu:
    a. w Brunarach Msza święta i nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
    b. w Czarnej – Msza święta i nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w świątyni lub wokół niej – za zachowaniem obowiązujących przepisów lub do odmawiania litanii do Matki Bożej w rodzinach.
  1. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 lipca – w dwóch grupach: na Mszy świętej o godz. 9.00 i na Mszy świętej o godz. 11.00. (Msza święta z godz. 8.00 – przesunięta wówczas będzie na godz. 7.00). Spotkanie dla dzieci z klasy III wraz z rodzicami będzie w tym tygodniu:
    a. dla grupy I (dzieci od nr 1 do 10) wraz z rodzicami – we wtorek na Mszy świętej o godz. 18.00 – następnie katecheza w kościele.
    b. dla grupy II (dzieci od nr 11 do 20) wraz z rodzicami – we czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00 – następnie katecheza w kościele.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam rodziców dzieci z klasy IV, aby ustalić datę rocznicy I Komunii świętej.
  3. We wtorek – Dzień Matki – nie zapomnijmy, aby Matkom złożyć życzenia i pomodlić się w ich intencjach. Nie zapominajmy również o zmarłych Matkach, aby przez modlitwę wypraszać im radość nieba.
  4. W tym tygodniu od wtorku do soboty w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu o ustanie epidemii od godz. 15.00 do 16.30. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej i Komunii świętej wielkanocnej – kończy się okres wielkanocny, więc ostatni już czas by dopełnić obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej – będzie to ostatni tydzień tej adoracji.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta.
  6. Biskup Tarnowski w kolejnym dekrecie zezwala na organizowanie spotkań formacyjnych, zbiorek dla lektorów, ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryjnej z zachowaniem przepisów sanitarnych (cały dekret Ks. Biskupa znajduje się na stronie diecezji i na stronie naszej parafii).

Wszystkich Parafian polecam Panu Bogu na modlitwie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Ufajmy Bożej Opatrzności.

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego w sprawie spotkań formacyjnych

Odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych, niniejszym zarządzeniem, dopuszczam możliwość organizowania spotkań formacyjnych, kursów, katechez, rekolekcji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii. Odpowiednim miejscem na tego rodzaju spotkania może być kościół.

Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom za podejmowanie w czasie trwania pandemii różnych inicjatyw pastoralnych, charytatywnych oraz za troskę o wiernych. Proszę o podtrzymywanie kontaktów z poszczególnymi grupami i wspólnotami parafialnymi, jeśli to możliwe w ramach spotkań w małych grupach lub przez kontakt telefoniczny i internetowy.

Ponadto w czerwcu będzie możliwość przystąpienia do sakramentu bierzmowania (szczegóły na stronie: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7706-komunikat-w-sprawie-udzielania-sakramentu-bierzmowania-14-05-2020) oraz – w niektórych parafiach – możliwość wizytacji kanonicznej.

W dalszym ciągu zachęcam do modlitwy o ustanie epidemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka – Szymona z Lipnicy.

Tarnów, 22.05.2020.

Nasz znak: OC – 2/34/20