Intencje Mszy Świętych – 29.06.2020 – 5.07.2020 r.

Poniedziałek – Uroczystość św. św. Piotra i Pawła 29.06.

8.00: + Józef Radzik – w 17 rocz. śm. – z int. córki

Czarna: 9.30: Za wypominanych

11.00: W intencji dzieci z klasy IV – rocznica I Komunii Świętej

7.30: 1. + Kazimierz Druzik – z int. rodziców

1. + Stanisław Kłapacz – w 20 rocz. śm. – z int. córki Sylwii z rodziną

Środa 01.07.

18.00: W int. Karoliny i Łukasza Grybel – w 8 rocz. sakramentu małżeństwa –

z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo

Czarna – 17.00: + Elżbieta Garbacz

Czwartek 02.07.

18.00: 1. W int. pewnej osoby – od rodziny

1. ++ zmarli z rodziny Święsów – w 30 rocz. śm. Czesława

18.00: ++ Katarzyna, Rudolf, Grażyna i Stanisław Święs

Czarna – 17.00:  + Elżbieta Garbacz

7.30:   + Michalina Druzik – w rocz. śm. – z int. sąsiadów Jolanty i Grzegorza Lichoń

14.00: Sakrament małżeństwa – Amanda Gorgosz i Paweł Skoczeń

Niedziela 05.07.

8.00: ++ Stanisław Motyka, + Józef Motyka – z int. siostry Anny z rodziną

Czarna 9.30: + Bolesław Kwiczal

10.00: I Komunia Święta – W int. dzieci o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże – przez

wstawiennictwo Matki Bożej

XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje – niech będą to wakacje przeżywane z Bogiem. W parafii Uście Gorlickie dzisiaj odpust parafialny.
  2. W poniedziałek – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Swoimi modlitwami obejmujemy cały Kościół i obecnego papieża Franciszka. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary na tacę – świętopietrze – na Stolicę Apostolską. Na Mszy świętej o godz. 11.00 – rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy IV.
  3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. we wtorek rano w o 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00 – Msza święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    c. w czwartek – w Brunarach – o godz. 18.00 – Msza święta i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne
    d. w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00 – Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
    e. w sobotę – Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź święta:
    a. w środę – o godz. 17.00 – uczniowie klasy V, VI a i VI b
    b. w czwartek – o godz. 17.00 – uczniowie klasy VII, VIII
    c. w piątek – od godz. 17.00 – młodzież i starsi.
    d. spowiedź w Czarnej – przed Mszą świętą w środę i w piątek.
    Proszę rodziców, aby przypominali dzieciom i młodzieży o praktyce I piątków miesiąca. Wszyscy pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Bogu za grzechy.
  1. W sobotę o godz. 9.00 – I spowiedź – sakrament pokuty dla dzieci z klasy III. Proszę, by dzieci z rodzicami przyszły do kościoła na godzinę 8.45.
  2. W liturgii Kościoła:
    a. w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej
    b. w piątek – św. Tomasza, Apostoła
  3. Spotkanie wszystkich dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą wraz z rodzicami we środę i w piątek – po Mszy świętej wieczornej.
  1. W przyszłą niedzielę – zmieniony będzie porządek Mszy świętych:
    a. prymaria o godz. 8.00
    b. w Czarnej o godz. 9.30
    c. suma – zostaje przeniesiona z godz. 11.00 na godz. 10.00. Na tej Mszy świętej – Uroczystość I Komunii świętej dzieci z klasy III. Proszę, aby w kościele zgromadzili się oprócz dzieci – tylko rodzice i rodzice chrzestni. Ze względu na obostrzenia sanitarne – pozostałe osoby niech pozostaną na zewnątrz kościoła. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii świętej – zapraszam na Msze święte o godz. 8.00 lub do Czarnej.
  2. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w piątek – w Brunarach o godz. 8.00 a w Czarnej – po nabożeństwie.
  3. W sobotę nie będzie spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!