Intencje Mszy Świętych – 20.07.2020 – 26.07.2020 r.

Poniedziałek 20.07.

7.30: ++ Stanisław i Zofia Spólnik – z int. córki Józefy z rodziną

7.30: + Wiktoria Langer – z int. syna Mirosława

Środa 22.07.

18.00: + Janina Spólnik – z int. chrześnicy Agaty

Czarna – 17.00: Za Parafian

Czwartek 23.07.

7.30: + Adam Jamro – w 3 rocz. śm. – z int. siostry Danuty Witek z rodziną

18.00: ++ Piotr i Aniela Łagosz, + Andrzej Motyka

Czarna – 17.00:  Za Parafian

7.30: + Stefania Święs

Niedziela 26.07.

8.00: W int. Anny Gambal – z okazji imienin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. córek

Czarna 9.30: Za Parafian

11.00: W int. rodziny Małgorzaty i Edwarda Trojanowicz – z podziękowaniem

za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

XVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. w środę Msza święta i nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
    c. w piątek Msza święta i koronka do Bożego Miłosierdzia – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  4. W liturgii Kościoła:
    a. w środę – św. Marii Magdaleny
    b. w czwartek – św. Brygidy, zakonnicy
    c. w piątek – św. Kingi, dziewicy – patronki Diecezji Tarnowskiej
    d. w sobotę – św. Jakuba Starszego, Apostoła.
  5. W piątek – na Mszy świętej w Brunarach i w Czarnej – błogosławieństwo aspirantów (kandydatów na ministrantów) i przyjęcie przez nich stroju liturgicznego. Zachęcam chłopców po I Komunii Świętej do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza a dziewczęta – do zapisywania się do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  6. W sobotę nie ma spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  7. W przyszłą niedzielę – po Mszy świętej w Czarnej zapraszam parafian z Czarnej na krótkie spotkanie w kościele.

Proszę, aby wszyscy wchodzący do świątyni mieli zasłonięte usta i nos (przy pomocy maseczki lub przyłbicy) – chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Podczas Komunii świętej podchodzimy procesyjnie w jednym rzędzie – zachowujemy odstęp jednej osoby od drugiej, który ma wynosić – 1 metr.

Przed Komunią Świętą odsłaniamy usta.

Komunię świętą do czasu uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej przyjmujemy na dłoń.

Ks. Proboszcz