Intencje Mszy Świętych – 03.08.2020 – 09.08.2020 r.

Poniedziałek 03.08.

7.30: + Janina Spólnik – z int. chrześnicy Agaty

7.30: + Ignacy Niemiec – w 1 rocz. śm.

Środa 05.08.

18.00: W int. Jana – z okazji 18-tych urodzin – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże

błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna – 17.00: + Teresa Stróżyk

Czwartek 06.08.

18.00: + Wojciech Broński

18.00: + Jan Gucwa

Czarna – 17.00:  + Teresa Stróżyk

7.30: ++ Katarzyna i Jan Drąg – w rocz. śm. – z int, syna Jerzego z rodziną

Czarna – 10.00: W int. Stefanii i Jana Jelińskich w 60 rocz. sakramentu małżeństwa –

z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo

przez wstawiennictwo Matki Bożej

Niedziela 09.08.

8.00: W int. Danuty i Sylwestra Stach – z podziękowaniem za otrzymane łaski

i z prośbą o Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna 9.30: Za Parafian

11.00: W int. Anety i Wojciecha Brońskich – z podziękowaniem za otrzymane łaski

i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Witamy w naszej parafii ks. mgr. Andrzeja TARASKA, pochodzącego z parafii Krużlowa, neoprezbitera, który przez dwa tygodnie będzie mnie zastępował w pracy duszpasterskiej. Ks. Andrzej będzie także przewodniczył sumie odpustowej w naszej parafii w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Starajmy się przeżyć go w dobrowolnej abstynencji.
  3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. w środę Msza święta i nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
    c. w czwartek – I czwartek miesiąca – Msza święta i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne – w Brunarach o godz. 18.00.
    d. w piątek – I piątek miesiąca – Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i koronka do Bożego Miłosierdzia – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii. W Stawiszy o godz. 11.00 – poświęcenie kaplicy ku czci św. Jana Pawła II w podziemiach kościoła.
  5. W liturgii Kościoła:
    a. We wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana – patrona proboszczów
    b. W czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
    c. W sobotę – św. Dominika, kapłana.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta przed I piątkiem:
    – w Brunarach we czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00 – proszę, by rodzice przypomnieli dzieciom i młodzieży o I piątku miesiąca i zachęcili do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej;
    – w Czarnej – przed nabożeństwem w środę i w piątek.
  1. Ze względu na trwającą epidemię nie będzie w tym miesiącu wyjazdu z posługą sakramentalną do chorych.
  2. W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Maria GAMBAL z Czarnej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.