Intencje Mszy Świętych – 10.08.2020 – 16.08.2020 r.

Poniedziałek 10.08.

7.30: + Barbara Maduzia

7.30: + Grzegorz Tomera – w 7 dzień po śmierci – z int. ojca

Środa 12.08.

18.00: + Wojciech Broński

Czarna – 17.00: Za Parafian

Czwartek 13.08.

18.00: + Ludmiła Tomera

7.30: + Stanisława (f) Jamro

Czarna – 11.00:  Za Parafian

Sobota 15.08. – Urocz. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Odpust parafialny

8.00:

1. + Ks. Stanisława Cebuli i wszystkich Księży którzy pracowali w naszej parafii – z int. Parafian z Jaśkowej
  2. + Edward Drozdowski

11.00:

1. W int. Parafian z Brunar – Jaśkowej – o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski
  2. W int. Parafian

Czarna – 15.00: ++ Marian – w 28 r. śm. i + Marianna – w 2 r. śm.

Niedziela 16.08.

8.00: + Kazimierz Matuszyk – z int. członków Róży Grzegorza Lichonia

Czarna 9.30: W int. Janiny Matusik – w 80 rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane  łaski i z prośbą o błog. Boże dla całej rodziny – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: + Janina Niemiec – w 64 rocz. śm. – z int. siostry Anny

XIX Niedziela Zwykła

9 sierpnia 2020 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Przypominamy o godnym przyjmowaniu Komunii Świętej. Jesteśmy w sytuacji nadzwyczajnej ale pamiętajmy, że Chrystusowi Panu należy się z naszej strony największa cześć i szacunek oraz uwaga, żeby nawet najmniejsza cząstka Eucharystii nie upadła na ziemię.
  2. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele gospodarcze naszej parafii.
  3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w czwartek – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. w środę Msza święta i nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
  4. W sobotę 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00 i o 11.00 – uroczysta suma odpustowa i poświęcenie wieńca żniwnego. Po południu – w Czarnej o godz. 15.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Andrzej TARASEK. Po sumie błogosławieństwo prymicyjne Ks. Andrzeja a następnie Konkurs na „Tradycyjny Bukiet Zielny” i wręczenie nagród.
  5. Uroczystość odpustowa to święto Patronki naszej Parafii. Przygotujmy się do tej uroczystości – duchowo przez sakramentalną spowiedź. Okazja do spowiedzi będzie w najbliższy piątek:
    – o godz. 7.30 – Msza święta i koronka do Bożego Miłosierdzia
    – od godz. 8.00 do godz. 10.00 – spowiedź święta
    – w Czarnej – spowiedź o godz. 10.30
    – o godz. 11.00 – Msza święta i koronka do Bożego Miłosierdzia.

Po południu w piątek nie będzie Mszy świętych

1. Przygotujmy naszą świątynię do tej uroczystości. O posprzątanie świątyni w tym roku proszę Parafian z Jaśkowej. Proszę, aby się zaangażowali wszyscy – pamiętajmy radosnego Dawcę Bóg miłuje. Nasze zaangażowanie o piękno świątyni jest także świadectwem naszej miłości do Pana Jezusa i Jego Matki. Sprzątanie i przygotowanie świątyni będzie we czwartek od godz. 8.00.
  2. Przygotujmy liturgię uroczystości odpustowej – na uroczystą sumę i procesję proszę:
    – wszystkich lektorów i ministrantów oraz dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej
    – strażaków do niesienia baldachimu i chorągwi
    – panie do niesienia feretronów
    – dzieci w strojach komunijnych
    – dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.

Pamiętajmy o reżimie sanitarnym – w świątyni obowiązują maseczki, na zewnątrz – dystans społeczny czyli odstęp od innych osób. Podczas procesji załóżmy maseczki.

1. Przygotujmy Parafię na tę uroczystość:
    – przystrójmy kapliczki i przydrożne krzyże
    – można wystawić w oknach domów wizerunki Matki Bożej – niech to będzie nasze wyznanie wiary w czasie panującej epidemii.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    – w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
    – we wtorek – św. Klary, dziewicy
    – w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  1. Zbliża się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa – przeniesiona z wiosny. W naszej parafii odbędzie się ona w I niedzielę września. Szczegóły zostaną podane w następną niedzielę.
  2. W ostatnim czasie odszedł do wieczności + Grzegorz TOMERA z Brunar Niżnych. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. Regulamin Konkursu na „Tradycyjny bukiet zielny” znajduje się na tablicy ogłoszeń i na tablicy ogłoszeń.