XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. Jest to II niedziela miesiąca – po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17.00 – spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. w środę – Msza Święta i nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
    c. w piątek – Msza Święta i koronka do Bożego Miłosierdzia – w Brunarach o godz. 18.00, a Czarnej – o godz. 17.00.
  3. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    b. we wtorek – Najświętszej Maryi panny Bolesnej
    c. w środę – św. Korneliusza pap. i Cypriana bp., męcz.
    d. w piątek – św. Stanisława Kostki, zak. – patrona młodzieży.
  4. We wtorek wieczorem – od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii – adoracja Pana Jezusa obecnego w Eucharystii w intencji owocnego przeżycia wizytacji Ks. Biskupa.
  5. W sobotę i w niedzielę w naszej parafii wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Leszka LESZKIEWICZA.
         Wizytacja Księdza Biskupa jest nie tyle czasem sprawdzania i kontroli, ale przede wszystkim jest to czas spotkań z wiernymi, jest to czas umacniania naszej wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.
    Wizytacja to okazja, by odkryć wartość Parafii jako naszej wielkiej rodziny, w której żyjemy, modlimy się wspólnie i wspieramy się nawzajem. To, co nas łączy: to wspólna wiara, Ewangelia Jezusowa, jeden Kościół i wspólne zasady moralne.
    Wizytacja to także wezwanie, aby się choć trochę, na ile to możliwe zaangażować się w życie tej wspólnoty, która jest moją Parafią.
    Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym dla naszej parafii wydarzeniu, aby spotkanie z Ks. Biskupem – Następcą Apostołów oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła.
    Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed Mszą Świętą oraz podczas wtorkowej wieczornej adoracji Pana Jezusa. Pojednajmy się z Panem Bogiem.
    Za udział w czynności świętej, której przewodniczy Ks. Biskup w czasie wizytacji pasterskiej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Duchowe owoce wizytacji Ks. Biskupa zależą w dużej mierze od modlitwy, jaką wspólnota parafialna podejmuje w tej intencji. Dlatego w tym tygodniu prośmy Pana Boga w modlitwach naszych, aby to spotkanie z Ks. Biskupem Leszkiem oraz wspólna z Nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej naszej parafii.
    Zapraszam wszystkich Parafian. Szczegółowy program wizytacji przedstawia się następująco:
    (PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ)
  1. Spotkania młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania
    a. we środę – na Mszy Świętej wieczornej
    b. we czwartek – od godz. 18.00 do 19.00 – Adoracja Pana Jezusa i spowiedź święta przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania
    c. w piątek – na Mszy Świętej wieczornej – uroczyste potwierdzenie przyrzeczeń abstynenckich złożonych podczas I Komunii Świętej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.

Program wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza w parafii Brunary

Sobota 19 września 2020 r.

15.00 – Przyjazd Ks. Biskupa i modlitwa w naszej parafialnej świątyni. Następnie modlitwa na cmentarzach w Brunarach                   i w Czarnej.

16.00 – Litania do Matki Bożej i spotkanie Ks. Biskupa z Liturgiczną Służbą Ołtarza – lektorami i ministrantami, Dziewczęcą Służbą Ołtarza i młodzieżą z Grupy Apostolskiej – w kaplicy na plebanii.

17.00 – Spotkanie z Radą Parafialną i Radą Ekonomiczną, przedstawicielami Caritas i Grupy Synodalnej na plebanii.

18.00 – Spotkanie z pracownikami parafialnymi.

19.00 – Spotkanie z kapłanami i wizytacja kancelarii parafialnej.

Niedziela – 20 września 2020 r.

8.00 – Liturgiczne rozpoczęcie wizytacji, powitanie Księdza Biskupa przez parafian, sprawozdanie Księdza Proboszcza a następnie Msza Święta. Po Mszy świętej spotkanie Księdza Biskupa z Różami Różańcowymi.

9.30 – Msza święta w kościele pomocniczym w Czarnej.

11.00 – Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii w kościele parafialnym. Zakończenie wizytacji Księdza Biskupa.

Intencje Mszy Świętych – 14.09.2020 – 20.09.2020 r.

Poniedziałek 14.09.

7.30: 1. ++ za wypominanych

1. + Stanisława (f) Jamro

7.30: 1. ++ Katarzyna i Rudolf Święs – od córki Zofii z rodziną

1. + Ludmiła Tomera

Środa 16.09.

18.00: + Maria Matuła – w 10 rocz. śm.

Czarna – 17.00: W int. Panu Bogu wiadomej – z int. córki z rodziną

Czwartek 17.09.

7.30: 1. ++ Katarzyna i Rudolf Święs – od córki Bernadety z rodziną

1. + Stanisława (f) Jamro