Intencje Mszy Świętych – 28.09.2020 – 04.10.2020 r.

Poniedziałek 28.09.

7.30: 1. + Stanisława (f) Jamro

1. + Stanisława (f) Jamro

7.30: 1. W int. Janiny i Władysława Matuszyk – w 46 rocz. sakramentu małżeństwa –

z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez

wstawiennictwo Matki Bożej

1. + Stanisława (f) Jamro

Środa 30.09.

17.00: ++ Andrzej, + Danuta i + Krystyna Gurbowicz

Czarna – 17.00: W int. Panu Bogu wiadomej – z int. córki z rodziną

Czwartek 01.10.

17.00: + Michalina Druzik – z int. męża

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. Róży Różańcowej Lucyny Czaja

17.00: ++ Ludwik i Maria Witek – z int. córki Stanisławy z rodziną

Czarna – 17.00:  W int. Stanisławy Lewek – o łaskę ulgi w cierpieniu i o powrót do zdrowia

– z int. koleżanki z rodziną

17.00: ++ Zofia i Piotr Broński

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. syna Krzysztofa z żoną

Niedziela 04.10.

8.00: + Jan Broński

Czarna 9.30: Za parafię

11.00: + Olg a Niemiec – w 58 rocz. śm. – z int. córki

XXVI Niedziela Zwykła

27 września 2020 r.

1.     Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Jest to niedziela synodalna. Od przyszłej niedzieli można nabyć w zakrystii kalendarze rolników.

2.     W poniedziałek i wtorek Msza święta rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii. Od środy następuje zmiana godziny Mszy świętej – Msza święta będzie sprawowana w Brunarach i w Czarnej o godz. 17.00.

3.     We wtorek czcimy św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w Ropie. Suma o godz. 11.00.

4.     W środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach i w Czarnej o godz. 17.00.

5.     W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Matka Boża we wszystkich objawieniach zachęca do odmawiania Różańca świętego. Serdecznie zapraszam na wspólnotowe odmawianie Różańca w naszych świątyniach. Będziemy go odmawiać po Mszy świętej wieczornej – w Brunarach i w Czarnej – Msza święta o godz. 17.00 – po niej Różaniec. W niedziele – po Mszach świętych. Kto nie może uczestniczyć w modlitwie różańcowej w świątyni, zachęcam do wspólnotowego odmawiania go w rodzinach podczas wspólnej wieczornej modlitwy.

6.     Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

a.      we czwartek – lektorzy i ministranci

b.     w piątek – wszyscy wierni

c.      w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.

7.     W liturgii Kościoła przeżywamy:

a.      w poniedziałek – św. Wacława

b.     we wtorek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

c.      w środę – św. Hieronima

d.     w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus

e.      w piątek – św. Aniołów Stróżów.

8.    We wtorek wieczorem o godz. 18.00 – z racji przypadającego święta świętego Michała Archanioła – w kościele parafialnym – Msza święta. Po Mszy Świętej – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i modlitwy do świętego Michała Archanioła. Na zakończenie adoracji o godz. 19.00 – odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy…, dziękując Bogu za wszelkie łaski, jakich udziela naszej wspólnocie parafialnej.

9.     Spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy Świętej wieczornej w kaplicy na plebanii.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie w I czwartek i w I piątek miesiąca w Brunarach od godz. 16.00. W Czarnej – przed Mszą świętą. Dla porządku spowiedzi w Brunarach – we czwartek: proszę dzieci z klas: IV, V, VI i VII a; w piątek: proszę dzieci z klas: VIIb, VIII, młodzież i starsi.

11. Spotkania grup parafialnych w sobotę:

a.     Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach – o godz. 9.00

b.     Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach – o godz. 10.00

c.      LSO i DSM w Czarnej – w sobotę o godz. 11.00.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.