XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2020 r.

1. Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą. Z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – składamy Księdzu Franciszkowi najlepsze życzenia imieninowe i zapewniamy o modlitwie. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników. Cena – 22 zł.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Różańca Świętego. W przyszłą niedzielę także o godz. 17.00 – na plebanii spotkanie Grupy synodalnej.
  3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie w Brunarach i w Czarnej po Mszy świętej o godz. 17.00. W niedziele – po Mszach Świętych. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie w naszych świątyniach a także do odmawiania Różańca w rodzinach podczas wspólnej wieczornej modlitwy. Główną intencją tegorocznego Różańca jest błaganie o ustanie epidemii koronawirusa.
  4. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
    a. w poniedziałek – klasy: V i VI
    b. we wtorek – klasy I i II
    c. w środę – klasa III i IV
    d. w czwartek – lektorzy i ministranci
    e. w piątek – klasy VIIa, VIIb i VIII
    f. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
  5. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – św. Faustyny, dziewicy
    b. w środę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  6. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w Brunarach i nabożeństwo różańcowe:
    – we środę uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii świętej
    – w piątek uczniów klasy VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  1. Spotkania młodzieży z Grupy Apostolskiej odbywają się w piątki po Mszy Świętej wieczornej w kaplicy na plebanii. Do wszystkich rodziców młodzieży zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie kapłanów w zabiegach o powrót młodzieży do żywego i regularnego uczestnictwa we Mszy świętej, w nabożeństwach różańcowych i angażowanie się w życie parafialne naszej wspólnoty.
    To od Was – Drodzy Rodzice zależy w dużym stopniu, czy się to zmieni na lepsze. Jest to także nasza wspólna odpowiedzialność przez Bogiem za stan wiary w naszej parafii w następnych pokoleniach. Wszystkich zapraszamy do pracy w naszych grupach duszpasterskich.
  1. W najbliższą sobotę w Szymbarku rozpoczyna się kurs lektorski. Uczestniczyć w nim będą uczniowie klas: VII, VIII i starsi, którzy należą do Liturgicznej Służby Ołtarza. Taki kurs odbywa się raz na 2 lata. W naszej parafii potrzebujemy ustanowionych przez Kościół lektorów do posługi czytania słowa Bożego i troski o piękno liturgii w naszych świątyniach. Kurs lektorski rozpoczyna się o godz. 9.00 a kończy o godz. 14.00. Kolejnym stopniem formacji liturgicznej młodzieży męskiej jest organizowany przez Diecezję – kurs ceremoniarzy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się posłać kilku lektorów na kurs ceremoniarza i zostaną ustanowieni
    Krótkie spotkanie rodziców kandydatów na lektorów w najbliższy czwartek po nabożeństwie różańcowym w świątyni w Brunarach.
  1. Proszę, aby piesi, którzy wracają o zmroku z kościołów do swoich domów nosili na ubraniach dobrze widoczne elementy odblaskowe, proszę, by uważać na drogach. Uważajmy na nasze bezpieczeństwo i chrońmy się wszyscy przed niebezpieczeństwem wypadków.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych – 05.10.2020 – 11.10.2020 r.

Poniedziałek 05.10.

17.00: 1. ++ Jerzy i Irena Stach – z int. brata Stanisława z rodziną

Czarna – 17.00: 2. + Stefania Święs – z int. syna Stanisława z rodziną

17.00: 1. + Marek Broński

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. syna Kazimierza z rodziną

Środa 07.10.

17.00: + Antonina Grybel – w 7 dz. po śm. – z int. syna Stefana z żoną

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. córki Katarzyny z rodziną

Czwartek 08.10.

17.00: + Jan Broński – w 8 rocz. śm. – z int. żony

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. córki Genowefy z rodziną

17.00: + Teresa Stróżyk

Czarna – 17.00:  W int. Panu Bogu wiadomej – z int. córki z rodziną

17.00: ++ Elżbieta Garbacz – w 2 rocz. śm., + Jan Kołodziej – w 12 rocz. śm.

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. córki Marii z rodziną

Niedziela 11.10.

8.00: + Ignacy Niemiec – z int. siostrzenicy Doroty

Czarna 9.30: Za parafię