XXVIII Niedziela Zwykła

11 października 2020 r.

1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Różańca świętego. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. O godz. 17.00 – na plebanii spotkanie Grupy synodalnej. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników. Cena – 22 zł.
  2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie w Brunarach i w Czarnej po Mszy świętej o godz. 17.00. W niedziele – po Mszach Świętych. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie w naszych świątyniach a także do odmawiania Różańca w rodzinach podczas wspólnej wieczornej modlitwy. Główną intencją tegorocznego Różańca jest błaganie o ustanie epidemii koronawirusa.
  3. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
    a. w poniedziałek – klasy: V i VI
    b. we wtorek – klasy I i II
    c. w środę – klasa III i IV
    d. w czwartek – lektorzy i ministranci
    e. w piątek – klasy VIIa, VIIb i VIII
    f. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
  4. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    b. w czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    c. w piątek – św. Jadwigi Śląskiej
    d. w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  5. W  środę Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela – modlimy się za nauczycieli i wychowawców tak żyjących jak i zmarłych.
  6. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.
  7. Spotkania młodzieży z Grupy Apostolskiej odbywają się w piątki po Mszy Świętej wieczornej w kaplicy na plebanii. Zapraszam młodzież – przygotowujemy wieczór patriotyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – w tym roku poświęcony Orlętom Lwowskim.
  8. W soboty w Szymbarku odbywa się kurs lektorski. Uczestniczą w nim uczniowie klas: VII, VIII i starsi, którzy należą do Liturgicznej Służby Ołtarza i z Brunar i z Czarnej. W połowie listopada będzie uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów. Zorganizowany został również kurs dla dziewcząt śpiewających psalmy międzylekcyjne. Zachęcam dziewczęta z DSM. Dziękuję rodzicom za zrozumienie i zachętę skierowaną do swoich dzieci oraz za pomoc w podwiezieniu młodzieży do Szymbarku.
  9. W sobotę – o godz. 9.00 – spotkanie dziewcząt z Brunar, które nie uczestniczą w kursie w Szymbarku. O godz. 10.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów w Brunarach. W Czarnej – nie ma spotkania.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 – wyjazd LSO, DSM i Grupy Młodzieżowej do miejsca męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózka do lasu w miejscowości Wał Ruda i Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny – patronki Ruchu Czystych Serc. Wyjazd będzie w reżimie sanitarnym /maseczki, dezynfekcja oraz przebywanie tylko na otwartej przestrzeni – z dala od osób spoza naszej parafii/. Zapisy do środy u Księdza Proboszcza.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych – 12.10.2020 – 18.10.2020 r.

Poniedziałek 12.10.

17.00: ++ Czesław, Stanisław i Grażyna Święs – z int. siostry Zofii z rodziną

Czarna – 17.00: + Stefania Święs – z int. rodziny Majcher

17.00:  W int. Doroty i Wiesława Haluch – w rocz. sakramentu małżeństwa – z