Intencje Mszy Świętych – 26.10.2020 – 01.11.2020 r.

Poniedziałek 26.10.

16.30: ++ Piotr i Katarzyna Spólnik

Czarna – 16.00: ++ Stefania Święs – z int. sąsiadów Franciszka i Agaty Matułów

16.30:  + Teresa Stróżyk

Czarna – 16.00: + Stefania Święs – z int. Marii i Kazimierza Karpl

Środa 28.10.

16.30: ++ Stanisław i Maria Koszyk

Czarna – 16.00: + Stefania Święs – z int. Jana Dziaduszewskiego z rodziną

Czwartek 29.10.

16.30: + Antonina Grybel – w 30 dz. po śm. – z int. syna Stefana z żoną

Czarna – 16.00: + Stefania Święs – z int. szwagra Romana z żoną

16.30: ++ Aleksandra (f) Gąsior i syn + Piotr

Czarna – 16.00:  + Stefania Święs – z int. wnuka Wojciecha z żoną

16.30: O zdrowie i błog. Boże w rodzinie Małgorzaty i Marcina – z okazji rocz. ślubu

Czarna – 16.00: + Stefania Święs – z int. Barbary i Kazimierza Siuta

Niedziela 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Brunary:

8.00: Za parafię

10.00: W pewnej intencji

11.30: ++ Andrzej, Irena i Jan Gołyźniak – w 3 rocz. śm. Jana

Czarna:

7.30: W pewnej intencji

9.30: ++ Janina i Kazimierz Gryboś – w 14 rocz. śm. Janiny

XXX Niedziela Zwykła

Rocznica Poświęcenie Kościoła Własnego

25 października 2020 r.

1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą. Jest to niedziela, w której przeżywamy Rocznicę Poświęcenie Własnego Kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Modlimy się za wszystkich fundatorów i budowniczych oraz wszystkich, którzy troszczą się o piękno naszych świątyń. W naszej diecezji jest to niedziela synodalna.
  2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Zachowajmy jednak piękny zwyczaj odmawiania różańca w naszych rodzinach. Od tego tygodnia nabożeństwa różańcowe w Brunarach o godz. 15.30 – sam Różaniec i o godz. 16.30 (ze względu na zmianę czasu) o godz. 16.30. w Czarnej o godz. 16.00.
  3. W liturgii wspominamy we środę św. św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte:
    a. w Brunarach o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
    b. w Czarnej o godz. 7.30 i 9.30. Wszystkie Msze święte będą w naszych świątyniach.
    Nie będzie w tym dniu tradycyjnych procesji po cmentarzach. Modlitwy za zmarłych będą po każdej Mszy świętej z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  1. Ojciec Święty rozszerzył w tym roku możliwość zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Aby można było zyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej i w danym dniu przyjąć Komunię świętą. Możliwość spowiedzi będzie w najbliższym tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą i podczas Różańca. Będzie to także spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  2. Wypominki za zmarłych można składać do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać za ofiary składane podczas wypominków.
  3. Rektor WSD w Tarnowie zwraca się z prośbą, aby wzorem ubiegłych lat z okazji Wszystkich Świętych wesprzeć utrzymanie Seminarium Duchownego. W naszej parafii nie będzie w tym roku kwesty na cmentarzach, przeznaczymy na ten cel składkę z Uroczystości Wszystkich Świętych.
  4. Proszę, by wpłacać do radnych parafialnych II ratę składki na sprzątanie kościoła oraz na koszenie trawy na cmentarzu, utrzymanie ogrodów i otoczenia kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i wpisuję ich do Księgi Ofiarodawców naszej parafii.
  5. Ze względu na sytuację epidemiczną nie ma spotkań dzieci i młodzieży.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże.