Intencje Mszy świętych – 22.02. – 28.02.2021

2. + Konstanty Czaja – z int. syna Wiesława z rodziną

Środa 24.02.

Brunary:

16.00: + Józefa (f) Karpl – w 30 dz. po śm.

16.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanek i kolegów z klasy w Śnietnicy

Czwartek 25.02.

1. + Konstanty Czaja – z int. Kingi i Tomasza Smoła
  2. + Julia Gurbowicz – z int. córki Stanisławy z mężem i dziećmi

16.00: ++ Stanisław i Anna – w 23 rocz. śm. Anny

16.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanek i kolegów z klasy w Śnietnicy

7.30:

1. + Maria Kłapacz – w 30 dz. po śm.
  2. + Kazimierz Matuszyk – z int. siostry Marii Brońskiej z rodziną

Niedziela 28.02.

8.00: ++ Katarzyna i Rudolf Święs – z int. syna Zbigniewa

11.00: ++ Stanisława (f) Gorgosz i zm. z rodziny – z int. Mariusza z rodziną

14.00 (po Gorzkich Żalach): Za parafię

8.00: + Maria Gambal – z int. sąsiadów Kmaków

9.30: + Kinga Liszka – z int. Barbary i Mariusza Brońskich z rodziną

I Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach  Porządek nabożeństw jest następujący: w Brunarach Msza święta o godz. 8.00 i 11.00 – po Mszach świętych Gorzkie Żale. Po południu o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta. W Czarnej Msze święte i Gorzkie Żale o godz. 8.00 i 9.30. Droga Krzyżowa w niedziele w Brunarach przed sumą o godz. 10.30.
  2. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
  3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
    b. w środę w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00 – Msza święta i nowenna do Matki Bożej.
    c. w piątek – w Brunarach o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – po nabożeństwie Komunia Święta oraz o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza święta.
    d. w piątek – w Czarnej o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta.
  4. Jednym z uczynków pokutnych jest jałmużna. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka lub paschalik – 6 złotych. Będzie można je nabyć od przyszłej niedzieli.
  5. W związku z zaistniałą sytuacją utrudnione były kursy przedmałżeńskie. Informujemy, że Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu wznowiło prowadzenie kursów, a ponadto w naszym dekanacie przewidziany jest kurs przedmałżeński od Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  6. W tym tygodniu dla uczniów klasy 7a – w kaplicy na plebanii dodatkowa katecheza przed egzaminem do bierzmowania:
    a. w środę po Mszy świętej wieczornej – uczniowie klasy 7a – od nru 1 do nru 7
    b. w piątek po Mszy świętej wieczornej – uczniowie klasy 7a – od nru 8 do nru 13 oraz uczniowie klasy 7b, którzy byli nieobecni w minionym tygodniu.
    Obecność uczniów jest obowiązkowa. W spotkaniu mogą uczestniczyć również rodzice. Uczniowie powtarzają materiał z katechizmu bierzmowanych – cz. III (Przykazania Boże). Dodatkowe materiały do nauki dla uczniów są do odebrania w zakrystii – i w Brunarach i w Czarnej.
  1. Ogłoszenie społeczne: Ochotnicza Straż Pożarna w dniu wczorajszym otrzymała nowy samochód bojowy. Strażacy jeszcze raz dziękują wszystkim parafianom, którzy swoimi ofiarami wspomogli zakup samochodu, który będzie służył całej naszej społeczności.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!