XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje – niech będą to wakacje przeżywane z Bogiem. W parafii Uście Gorlickie dzisiaj odpust parafialny.
  2. W poniedziałek – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Swoimi modlitwami obejmujemy cały Kościół i obecnego papieża Franciszka. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary na tacę – świętopietrze – na Stolicę Apostolską. Na Mszy świętej o godz. 11.00 – rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy IV.
  3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. we wtorek rano w o 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00 – Msza święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    c. w czwartek – w Brunarach – o godz. 18.00 – Msza święta i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne
    d. w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00 – Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
    e. w sobotę – Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź święta:
    a. w środę – o godz. 17.00 – uczniowie klasy V, VI a i VI b
    b. w czwartek – o godz. 17.00 – uczniowie klasy VII, VIII
    c. w piątek – od godz. 17.00 – młodzież i starsi.
    d. spowiedź w Czarnej – przed Mszą świętą w środę i w piątek.
    Proszę rodziców, aby przypominali dzieciom i młodzieży o praktyce I piątków miesiąca. Wszyscy pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Bogu za grzechy.
  1. W sobotę o godz. 9.00 – I spowiedź – sakrament pokuty dla dzieci z klasy III. Proszę, by dzieci z rodzicami przyszły do kościoła na godzinę 8.45.
  2. W liturgii Kościoła:
    a. w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej
    b. w piątek – św. Tomasza, Apostoła
  3. Spotkanie wszystkich dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą wraz z rodzicami we środę i w piątek – po Mszy świętej wieczornej.
  1. W przyszłą niedzielę – zmieniony będzie porządek Mszy świętych:
    a. prymaria o godz. 8.00
    b. w Czarnej o godz. 9.30
    c. suma – zostaje przeniesiona z godz. 11.00 na godz. 10.00. Na tej Mszy świętej – Uroczystość I Komunii świętej dzieci z klasy III. Proszę, aby w kościele zgromadzili się oprócz dzieci – tylko rodzice i rodzice chrzestni. Ze względu na obostrzenia sanitarne – pozostałe osoby niech pozostaną na zewnątrz kościoła. Osoby, które nie są związane z uroczystością I Komunii świętej – zapraszam na Msze święte o godz. 8.00 lub do Czarnej.
  2. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w piątek – w Brunarach o godz. 8.00 a w Czarnej – po nabożeństwie.
  3. W sobotę nie będzie spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!