II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021 r.

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę stycznia.
 2. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 7.30
  b. w piątek – w Brunarach i w Czarnej – o godz. 16.00
  c. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek – o godz. 15.00.
 3. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w każdą niedzielę. Msza święta – z godz. 10.00 – transmitowana w internecie. O godz. 14.00 – Komunia święta dla osób, które korzystają z transmisji. Podczas Mszy świętych będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypisujemy nad drzwiami wejściowymi naszych domów pierwsze litery imion Trzech Króli i bieżący rok. Niech Chrystus błogosławi naszym domostwom.
 4. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich: u grekokatolików i prawosławnych. Uszanujmy ten dzień naszych braci i sióstr w wierze. Składamy im najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 5. We wtorek wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebani Adoracja Najświętszego Sakramentu
 6. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu o godz. 15.00 dla parafian z Brunar Niżnych:
  a. poniedziałek 4 stycznia: od państwa Andrzeja i Bożeny Jaworeckich do państwa Krzysztofa i Agaty Góra
  b. wtorek 5 stycznia: od państwa Piotra i Doroty Jamro do państwa Teresy i Stanisława Motyka
  c. piątek 8 stycznia: pozostałe domy – od pana Grzegorza Grucy do państwa Marii i Edwarda Gołyźniak.
  Po Komunii świętej – obrzęd kolędowy z poświęceniem wody (proszę przynieść wodę w naczyniach z domu) i modlitwą za żywych i zmarłych i błogosławieństwo (uczestnicy mogą zabrać wystawione na stoliku pamiątkowe obrazki kolędowe).
 1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Chrztu Pańskiego. Po każdej Mszy świętej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Jest to II niedziela miesiąca. Składka na cele gospodarcze – w tym miesiącu na ubezpieczenia świątyń i budynków parafialnych jak również wszystkich wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przebywających na terenie przykościelnym.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach „kolędy misyjnej” dla dzieci z krajów misyjnych.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!