II Niedziela Wielkanocy (Niedziela Miłosierdzia Bożego)

28 kwietnia 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Dziękujemy dzisiaj Bogu
za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących
z diecezjalną  akcją charytatywną. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na Caritas. Przypominamy przy tej okazji o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz Caritas Diecezjalnej.

Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach codziennie w Brunarach o godz. 18.00, (wyjątek w środę, czwartek o godz. 9.00), a w Czarnej o godz. 18.00, zaś w niedziele i święta po Mszach św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum przychodzą obowiązkowo na nabożeństwo majowe do kościoła. Niech wszyscy rodzice dopilnują tego obowiązku.
We środę będziemy w parafii przeżywać Rocznicę I Komunii św. i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dzieci przystępujących do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 9.00. Od godz. 8.30 będzie spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.
Spowiedź przed I Komunii św. oraz przed I piątkiem miesiąca będzie we czwartek, 2 maja po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 9.00.
W piątek, 3 maja,  będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski i Uroczystość I Komunii świętej. Msze św. w Brunarach o godz. 7.00 i o godz. 10.00 – I Komunia święta dla dzieci z kl. III. Msza św. w Czarnej o godz. 8.30.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w czwartek w Brunarach o godz. 8.00, a w Czarnej o godz.10.00.
Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego  – o godzinie 17.30 będzie różaniec, a o godzinie 18.00 Msza św. i majówka.
Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Składka do puszek na WSD w Tarnowie.

We wtorek spotkanie Grupy Synodalnej o godz. 19.00 na plebani, a w przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej po sumie.

Parafia MB Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, Lichenia, Kalisza i Częstochowy od 1-3.05.2019 r. Chętnych prosimy zapisywać się pod nr Tel. 18/447 02 73 lub 602 554 521.

W dniu 1 maja (t.j. środa) przez naszą parafię i okolice będzie przebiegał wyścig kolarski Klasyk Beskidzki. Jego trasa będzie wiodła od Łosia przez Ropę, Brunary, Czarną, U.Gorlickie, Kwatoń, Hańczową, Śnietnicę,Uście Gorlickie, Kunkową z metą na Bielance. Od godziny 10:30 do 12:30 możemy się spotkać z utrudnieniami na drogach.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych za ufundowanie 3 dzwonków liturgicznych w cenie 1650 zł.

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.