II Niedziela Zwykła

17 Stycznia 2021 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.
  2. Jutro w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Czarnej – o godz. 15.00 a w Brunarach – o godz. 16.00.
    c. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu we wtorek, w czwartek i w sobotę – o godz. 15.00.
    d. Msze święte „kolędowe” w Czarnej – w środę i w piątek na Mszy świętej o godz. 15.00.
  4. We wtorek wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebani Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka, zmarłych polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu, żyjących otoczmy naszą modlitwą w trudach i radościach ich codziennego życia oraz złóżmy im najlepsze życzenia.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    a. we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    b. w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy
  7. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel.
  8. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu dla parafian z Brunar Wyżnych i z Jaśkowej:
    a. wtorek 19 stycznia o godz. 15.00: Brunary Wyżne od państwa Macieja i Elżbiety Matusik do państwa Elżbiety i Zbigniewa Majcher (dokończenie – w stronę kościoła),
    b. czwartek 21 stycznia o godz. 15.00: Jaśkowa – od państwa Roberta i Justyny Stach i państwa Barbary i Pawła Grybel a następnie Bernadety i Stefana Grybel do pana Józefa Druzika (domy nad drogą),
    c. sobota 23 stycznia o godz. 15.00: od państwa Kingi i Grzegorza Grybel do państwa Stanisławy i Kazimierza Drąg oraz Barbary i Roberta Bania (domy pod drogą).
  9. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu dla parafian z Czarnej:
    a. środa 20 stycznia o godz. 15.00: Czarna – od państwa Władysławy i Tadeusza Babula do państwa Danuty i Edwarda Ćwiklik
    b. piątek 22 stycznia o godz. 15.00: Czarna – od państwa Teresy i Bronisława Chrobak do państwa Stefanii i Jana Jelińskich oraz Marty i Daniela Krok
    Po Komunii świętej – obrzęd kolędowy z poświęceniem wody (proszę przynieść wodę w naczyniach z domu) i modlitwą za żywych i zmarłych i błogosławieństwo (uczestnicy mogą zabrać wystawione na stoliku pamiątkowe obrazki kolędowe).

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!