III Niedziela Wielkanocy

5 maja 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego. Po Mszach świętych zaległa składka do puszek na WSD w Tarnowie.

Dzisiaj będzie po sumie spotkanie Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach codziennie w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej również o godz. 18.00, (wyjątek w sobotę o godz. 17.00), zaś w niedziele i święta po Mszach św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum przychodzą obowiązkowo na nabożeństwo majowe do kościoła. Niech wszyscy rodzice dopilnują tego obowiązku.

Spotkania rodziców i uczniów z racji bierzmowania po nabożeństwie majowym w poniedziałek kl III G, we wtorek kl. VIII, we środę kl. VII, we czwartek kl. VI

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania. Przypadająca wtedy  składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie przeprowadzona w innym czasie z racji składki inwestycyjnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia naszych gości, solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 17.00, a ministrantów i lektorów w piątek po majówce.
Diecezja Tarnowska organizuje różne formy wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy rodziców do tego, by swoim dzieciom umożliwić wyjazd na oazy. Szczegóły na plakatach.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie do kościoła parafialnego nowego zestawu  ampułek i świec w kwocie 460 zł.

Jak co roku,  w naszej parafii odbędzie się ogolnopolska zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i eletronicznego, którą organizuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przychody z akcji przeznaczone są na zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. Zbiórka odbędzie się jutro (tj. w poniedziałek 6 maja) na parkingu przy plebani o godz. 14 00. Sprzęt prosimy zostawiać obok kontenerów.

Parafia w Szybarku i Uściu Gorlickim organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 0od 14-21.09.2019 r. Koszt 740 USD oraz 1200 zł. Szczegóły na plakatach.  Chętnych odsyłamy do organizatorów.

W sobotę pielgrzymka rodziców i dzieci komunijnych do Zabawy wyjazd o godz. 7.00. Z tej to racji nabożeństwo majowe w Czarnej będzie o godz. 17.00, a w Brunarach o godz. 18.00.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna.