III Niedziela Wielkanocy

19 kwietnia 2015 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce, jako Niedziela Biblijna
i rozpoczyna ona  Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest zwrócenie naszej uwagi ku Słowu Bożemu, wyrażenie radości z możliwości poznawania Pisma Świętego oraz zachęta do refleksji nad naszym stosunkiem do niego.

Rodziców i młodzież z II klasy gimnazjum zapraszamy na spotkanie we środę
na nowennę, a piątek z klasy I gimnazjum na Mszę o godz. 17.00. W niedzielę zaś rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed bierzmowanien na Mszy św. o godz. 11.00.

Zbiórki w sobotę – aspirantów o godz. 8.00, ministrantów o godz. 9.00, a DSM
o godz.10.00.

W tym tygodniu będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa
i meczennika, głównego patrona Polski (we czwartek – 23.04) oraz Święto Św. Marka Ewangelisty (w sobotę 25.04).

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Kapłańską i z tej racji składka będzie przeznaczona  na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Wanda Gurowska z Czarnej, lat 80. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu… Za zmarłą zostało zamówionych
36 Mszy św. oraz od uczestników pogrzebu 10.

Dziękujemy serdecznie właścilielowi P. Mikołajowi Halczakowi właścicielowi Firmy Elnik za ufundowanie nowych żarówek ledowych do kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Groby w wysokości 1610 zł.

Pragniemy poinformować parafian, że zostały parafii przyznane środki z Ministerstwa Kultury i dziedzictwa narodowego na zabezpieczenie naszej świątyni parafialnej pod względem pożarowym i antywłamaniowym w kwocie 80 000 zł. Aby z nich skorzystać, trzeba założyć wkład własnyw wysokości 40 000 zł. Przydział tych środków, podobnie jak
z funduszy unijnych nastąpi po wykonaniu dzieła. Kwota zaoszczędzona przy tej inwestycji zostanie przeznaczona na inne cele parafialne. Iwestycja ta ma być wykonana w ciągu 6 miesięcy. Ufamy, że tak jak ofiarnie pospieszyliście z pomocą parafii Snietnica budującej nowy kościół, tak ofiarnie zadbacie o swój parafialny kościół na miarę swoich mozliwości. Potrzebujemy na ten cel 40 000 zł. Rada Parafialna zaproponowała, by zbiórkę na ten cel przeprowadzić w sposób do koperty na niedzielnej Mszy świętej. Koperty prosimy  składać
z podaniem nazwiska i imienia czy nr domu. Funduszem będzie dysponować Rada Duszpasterska i jej przedstawiciele będą liczyć pieniądze. Zdajemy sobie sprawę z różnych wydatków rodzinnych, ale wierzymy, że jeśli ktoś zadba o Dom Boży, to i Pan Bóg zatroszczy się o zaspokojenie jego potrzeb.