III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020

Przeżywamy dziś III niedzielę zwykłą. Jest to Niedziela Słowa Bożego i kolejna Niedziela Synodalna. O godz. 16.00 na plebanii kolejne spotkanie Grupy Synodalnej.

 

W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia gromnic. Na sumie w Brunarach spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Poświęcenie książeczek, różańców i medalików.

 

Msze święte w tygodniu – w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30. W środę w Brunarach o godz. 16.00, w Czarnej o 17.00 – Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek w Brunarach o godz. 16.00, w Czarnej o godz. 17.00 – Msza święta, koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do św. Michała.

 

W tym tygodniu w liturgii: we środę — święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w sobotę -1 sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30.

 

Od tego tygodnia w każdy wtorek będzie wieczorem od godz. 18.00 do godz. 19.00 Adoracja Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Adoracja będzie w kaplicy na plebanii w ciszy.

 

We czwartek na godz. 17.00 – zapraszam chętnych do pogłębiania znajomości Pisma Świętego. Spotkanie na plebanii.

 

W sobotę o godz. 10.00 – zapraszam lektorów, ministrantów i młodzież – będziemy porządkować świątynie po dekoracjach świątecznych.

 

12 lutego w Ośrodku Zdrowia w Śnietnicy bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godz. 15.00-16.00.

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!