III Niedziela Zwykła – Niedziela Biblijna

III Niedziela Zwykła – Niedziela Biblijna

 • stycznia 2021 r.

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Jest to Niedziela Słowa Bożego (Niedziela Biblijna). To czas dziękczynienia za Słowo Boże, które jest nam dane w słowach Pisma Świętego czytanego w czasie liturgii w naszych świątyniach oraz podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Niech słowo Boże będzie Pokarmem i Mądrością dla naszego życia.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną niedzielę synodalną.
 3. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 7.30.
  b. w środę i w piątek – w Czarnej – o godz. 15.00 a w Brunarach – o godz. 16.00.
  c. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w czwartek – o godz. 15.00.
  d. Msze święte „kolędowe” w Czarnej – w środę i w piątek na Mszy świętej o godz. 15.00.
 4. We wtorek wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebani Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek na Msze świętą wieczorną w Brunarach zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania – uczniów klasy VIII wraz z rodzicami.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  a. w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  b. we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  c. w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
  d. w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Po Mszach Świętych – Adoracja Pana Jezusa.
 8. Wszyscy jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, jaka wydarzyła się w Szymbarku i chcemy śpieszyć z pomocą. Poszkodowaną w pożarze rodzinę obejmujemy modlitwą a w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na pomoc dla tej rodziny. Za złożone ofiary serca składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu dla parafian z Brunar Jaśkowej:
  a. poniedziałek 25 stycznia o godz. 15.00: Brunary – Jaśkowa od strony Ropy – od państwa Jana i Janiny do państwa Teresy i Pawła Szczecina,
  b. wtorek 26 stycznia o godz. 15.00: Brunary – Jaśkowa – od państwa Emilii oraz Stanisława Stachura do państwa Magdaleny i Jana Matuła,
  c. czwartek 28 stycznia o godz. 15.00: Brunary – Jaśkowa – od państwa Marii i Jerzego Drąg – do państwa Joanny i Grzegorza Siuta oraz od pana Stanisława Grucy do państwa Jarnickich.
 10. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu dla parafian z Czarnej:
  a. środa 27 stycznia o godz. 15.00: Czarna – od państwa Tadeusza oraz Stanisława Lampa do państwa Ewy i Sławomira Trojanowicz
  b. piątek 29 stycznia o godz. 15.00: Czarna – od państwa Jolanty i Łukasza Górowskich do państwa Kwiczal (zakończenie).
  Po Komunii świętej – obrzęd kolędowy z poświęceniem wody (proszę przynieść wodę w naczyniach z domu) i modlitwą za żywych i zmarłych i błogosławieństwo (uczestnicy mogą zabrać wystawione na stoliku pamiątkowe obrazki kolędowe).
 1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 2. Wszyscy zauważyliśmy, że nasza gmina przeszła na system segregacji odpadów. Nie ma już w naszej miejscowości kontenerów na śmieci. Pozostały tylko na cmentarzu – przeznaczone wyłącznie dla obsługi cmentarza parafialnego. Uprzejmie proszę wszystkich, aby pilnowali, by nie umieszczać w tych pojemnikach innych śmieci, które nie są związane z cmentarzem. Gdyby się takowe pojawiały trzeba będzie usunąć również te pojemniki.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!