IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.

 

Msza święta roratnia w tym tygodniu w Brunarach — w poniedziałek o godz. 7.00 rano, w Czarnej – w poniedziałek o godz. 15.00. W Wigilię Msza święta roratnia w Brunarach o godz. 7.00, w Czarnej o godz. 7.00.

 

We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją od wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, następnie łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Pamiętajmy o tradycyjnym poście oraz niech nie będzie na wigilijnym stole alkoholu.

 

Uroczysta Pasterka – w czarnej we wtorek o godz. 22.00 a w Brunarach o północy z wtorku na środę. Przybądźmy licznie wraz z całymi rodzinami, także z Gośćmi na tę Mszę świętą.

 

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte jak w każdą niedzielę.

 

W czwartek przypada święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika — drugi dzień świat Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy świętej o godz. 8.00 uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy nawiedzą z kolędą misyjną domy w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne kolędników misyjnych we wtorek — w Wigilię po roratach. Ofiary w święto św. Szczepana tradycyjnie przeznaczone będą na wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju. Na Mszach świętych poświęcenie owsa.

 

W piątek święto świętego Jana Ewangelisty. Na Mszy świętej poświęcenie wina. W sobotę — świętych Młodzianków męczenników — Dzieci betlejemskich.

 

Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia (na Pasterce i w ciągu dnia), św. Szczepana, w Nowy Rok i w Uroczystość Trzech Króli będą odprawiane w kościele parafialnym.

 

W sobotę – od godz. 10.00 – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sprawie kolędy.

 

W przyszłą niedzielę przeżywany Niedzielę Świętej Rodziny – jest to kolejna niedziela synodalna. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w przyszłą niedzielę od godz. 13.00 – w Czarnej od strony Uścia Gorlickiego – program wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas podany będzie w święto św. Szczepana.