IV Niedziela Wielkanocy

12 maja 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiejsza, IV niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Modlitwa o powołania jest wyrazem naszej miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość.

Dziś przypada zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna. Z tej to racji składka  na utrzymanie WSD w Tarnowie będzie przeprowadzona w innym terminie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach codziennie w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej również o godz. 18.00, zaś w niedziele i święta po Mszach św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum przychodzą obowiązkowo na nabożeństwo majowe do kościoła. Niech wszyscy rodzice dopilnują tego obowiązku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski. Odpust w Śnietnicy.

Dobry Pasterz niech prowadzi naszych gości, solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z kl VIII SP we wtorek, z kl VII w środę, z kl VI we czwartek po nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

Bóg zapłać dzieciom komunijnym za ofiarę na cele misyjne w wysokości 810 zł.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w ubiegłym miesiącu kwietniu w kwocie 1613 zł w Brunarach i 310 zł w Czarnej.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 17.00, ministrantów w piątek po Mszy św., a DSM w sobotę o godz. 9.00. Kandydatów do LSO zapraszamy we czwartek na godz. 17.00.
PARAFIA SZYMBARK ORGANIZUJE WYJAZD MŁODZIEŻY NA LEDNICĘ. WYJAZD W PIĄTEK 31 MAJA 2019r. o 21.15, POWRÓT W NIEDZIELĘ 2 CZERWCA 2018r. W GODZINACH POŁUDNIOWYCH. Koszt 130 zł.

Za tydzień w niedzielę będzie składka na budujący się nowy kościół w naszej diecezji w Czarnym Potoku. Kazania w tym dniu wygłosi kapłan pracujący w tej parafii oddelegowany do pomocy przy budowie tego kościoła.