IV Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Jest to kolejna niedziela synodalna. Rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem.
  2. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na rzecz rodziny w Szymbarku, która straciła dom w pożarze.
  3. W najbliższy wtorek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to patronalne święto wszystkich osób zakonnych. Msze święte w tym dniu:
    a. W Brunarach – o godz. 8.00 i 16.00
    b. W Czarnej – o godz. 9.00 i 16.00. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic. Proszę w tym dniu o ostrożność w używaniu gromnic. Na Mszę świętą o godz. 16.00 w Brunarach i poświęcenie książeczek do modlitwy i różańców zapraszamy rodziców i dzieci klasy III Szkoły Podstawowej.
  4. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Brunarach we wtorek od godz. 17.00 do 18.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  5. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Msze święte we środę, w czwartek i w piątek – w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00. W poniedziałek i w sobotę – rano o godz. 7.30. We czwartek – modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Spowiedź święta w Brunarach według następującego porządku:
    a. w środę – od godz. 15.00 – klasy IV, V i VI
    b. w czwartek – od godz. 15.00 – klasy VIIa, VIIb i VIII
    c. w piątek – od godz. 15.00 – młodzież szkół średnich i starsi.
    d. w Czarnej – we środę, w czwartek i w piątek – pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
    Niech spowiedź święta i Komunia święta wynagradzająca będzie wyrazem naszej miłości do Pana Jezusa.
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    a. w środę – św. Błażeja biskupa – w tym dniu błogosławieństwo gardła
    b. w piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy – w tym dniu błogosławieństwo chleba, wody i soli
    c. w sobotę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  2. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Można zabrać ulotki z odpowiednim numerem KRS, który trzeba wpisać w rozliczeniu.
  3. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: + Józefa KARPL z Brunar Wyżnych i + Maria KŁAPACZ z Brunar – Jaśkowej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!