Koncert Joanny Albrzykowskiej Cliford

Parafia serdecznie zaprasza na Koncert Joanny Albrzykowskiej Cliford. Solistka wystąpi na sumie o godz. 11.00 w niedzielę 12.08.2018 r. w Brunarach w Cerkwi Św. Michała Archanioła, a po Mszy św. będzie krótki koncert w jej wykonaniu pieśni religijnych.

Urodzona w Nowym Sączu, pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Od dziecka słyszała śpiewane przez swoją mamę – sopranistkę słynne arie, co obudziło w niej pasję do muzyki. Studia wokalne rozpoczęła na krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie I. Jasińskiej-Buszewicz w 1983, a zakończyła z wyróżnieniem w Brabants Conservatorium w Tilburgu w 1988 korzystając za zgodą Ministerstwa Kultury z prywatnego stypendium. Jej holenderskimi pedagogami byli światowej sławy artyści: Marie Cecile Moerdijk (sopran), Christine Deutekom (sopran) i Bernard Kruyssen (bas-baryton). Warsztat wokalny doskonaliła od 1989 u uczennicy Ady Sari, prof. Niny Stano w Düsseldorfie. Już podczas studiów brała udział w wielu nagraniach radiowych i telewizyjnych, nagrała kilka płyt z orkiestrami i chórami. Liczne recitale i koncerty dla Polonii pozwoliły jej na dalsze udoskonalanie swojego kunsztu i budowanie wizerunku artystycznego poprzez koncertowanie w Niemczech, Belgii, Francji i Szwajcarii. Uczestniczyła w różnych warsztatach wokalnych, m.in. Summer Workshop w International Opera Centrum Nederland w Muziektheater w Amstardamie (1991), II Międzynarodowe Muzyczne Seminarium Śpiewu i Sztuki Aktorskiej w Iwoniczu Zdroju (1999), Mistrzowski Kurs Wokalny prof. A. Słowakiewicz-Wolańśkiej w Jaworznie (2009).

W roku 1989 związała się z Nederlandse Opera w Amsterdamie występując jako solistka chóru w operach: „Ognisty anioł” S. Prokofiewa, „Orfeusz i Eurydyka” Ch. von Glucka i „Borys Godunow” M. Musorgskiego. Uczestniczyła w światowej prapremierze opery „Life with and Idiot” A. Schnittke, którą dyrygował słynny M. Rostropowicz, a spektakl zaszczyciła swoją obecnością sama królowa Holandii, Beatrix. W ramach współpracy z ZBF (Zentrale Bühne- und Fernsehenvermittlung) wzięła udział w produkcji Carmen 2000, wystawionej z wielkim rozmachen w hamburgskim Stadtpark. W latach 2001/2002 współpracowała z Operą w Aachen, natomiast w sezonie 2003/2004 była zaangażowana w słynnym Das Meininger Theater.

Po powrocie do kraju kontynuowała działalność artystyczną oraz zajęła się pracą pedagogiczną. Dwukrotnie występowała na Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy. Była gościem fundacji Czardasz działającej w Krakowie. Od roku 2008 współpracuje z Klubem Esperanto, z którym koncertowała zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. Danii, Litwie, czy Słowacji podczas Międzynarodowych Kongresów Esperanto. Artystka regularnie współpracuje z muzykami z Holandii, Niemiec i Francji. Angażuje się również w działalność charytatywną.