Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021 r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Jest to II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone w tym miesiącu na ubezpieczenia świątyń i budynków parafialnych jak również wszystkich wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przebywających na terenie przykościelnym.
 2. Ojciec święty Franciszek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2020 roku ogłosił obecny rok – Rokiem św. Józefa. We środy po Nowennie do Matki Bożej będziemy w tym roku odmawiać Litanię do św. Józefa w intencji Kościoła Świętego.
 3. Od jutra rozpoczynamy w liturgii czas zwykły – pierwszą jego część, która potrwa do Środy Popielcowej. Pozostaną z nami tradycyjnie do 2 lutego kolędy, kolędowanie i świąteczny wystrój.
 4. Msze święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 7.30
  b. w środę i w piątek – w Czarnej – o godz. 15.00 a w Brunarach – o godz. 16.00.
  c. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu w poniedziałek (wyjątkowo) – o godz. 15.30, piątek i w sobotę – o godz. 15.00.
 5. We wtorek wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebani Adoracja Najświętszego Sakramentu
 6. Msze święte „kolędowe” w tym tygodniu dla parafian z Brunar Wyżnych:
  a. poniedziałek 11 stycznia o godz. 15.30: od pani Bożeny Święs do Agnieszki i Roberta Gryboś – lewa strona w kierunku Śnietnicy
  b. piątek 15 stycznia o godz. 15.00: od państwa Witek do państwa Adamik w kierunku Śnietnicy i druga strona od strony Śnietnicy – od państwa Karoliny i Damiana Święs do państwa Zbigniewa i Lucyny Czaja
  c. sobota 16 stycznia o godz. 15.00: od państwa Marii i Józefa Dawiec do państwa Bożeny i Mariusza Gorgosz.
  Po Komunii świętej – obrzęd kolędowy z poświęceniem wody (proszę przynieść wodę w naczyniach z domu) i modlitwą za żywych i zmarłych i błogosławieństwo (uczestnicy mogą zabrać wystawione na stoliku pamiątkowe obrazki kolędowe).

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!