Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019 r.

 

Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.00 w szkole — jasełka

 

Msze święte w poniedziałek, czwartek i sobota – rano o godz. 7.30.

 

We wtorek — ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem Suplikacji i hymnu Ciebie Boga wysławiamy po Mszach świętych chcemy przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku w Brunarach o godz. 14.00 a w Czarnej o godz. 16.00. Zapraszam do licznego udziału.

 

W środę – w Nowy Rok – obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

W piątek — przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Msza święta w

 

Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00. Pamiętajmy o przyjęciu Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00. W pierwszą sobotę — oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godz. 7.30.

 

W tym tygodniu rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii. Te spotkania są potrzebne — byśmy się wzajemnie poznali, byśmy poprosili o Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do szczerej rozmowy nie tylko o sprawach radosnych ale i problemach rodziny, byśmy powiedzieli kapłanowi o tym co nas boli, co nas cieszy, jakie mamy ciekawe propozycje odnośnie życia parafialnego, duszpasterz czasami przypomni o Bożych prawdach, które katolika obowiązują. Dzieci, niech przygotują zeszyty z katechezy. Postarajmy się zgromadzić całą rodziną. Otwórzcie drzwi Chrystusowi – bo w końcu o Niego w tych spotkaniach chodzi.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

  • poniedziałek – 30 grudnia od godz. 8.30 – Czarna – od strony Uścia Gorlickiego — od państwa Kwiczal do pani Zofii Majer
  • czwartek – 2 stycznia od godz. 15.00 – Czarna – od państwa Matusik do państwa Babula.
  • sobota – 4 stycznia od godz. 8.30 – Brunary – Jaśkowa – od państwa Bernadety i Stefana Grybel do państwa Justyny i Roberta Stach
  • niedziela – 5 stycznia od godz. 12.30 – Brunary – Jaśkowa – od strony Ropy – od państwa Janiny i Jana Lisowicz do państwa Małgorzaty i Mariana Gruca.

 

W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Zofia LANGER z Brunar. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu rekolekcji adwentowych, spowiedzi i liturgii świętej. Serdeczne podziękowania składam pani Danucie Święs za przygotowanie posiłku dla księży na spowiedzi, młodzieży za wystrój świąteczny, Nadleśnictwu w Łosiu za ofiarowanie choinek do kościołów, ofiarodawcy śpiewników, ofiarodawcy oświetlenia na choinki, panu Grzegorzowi Święsowi za przygotowanie choinek, państwu Bielskim za sprzątanie kościołów na święta. Dziękuję LSO i DSM za zaangażowanie się w oprawę liturgiczną Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.

 

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia

i zapraszam do Stołu Pańskiego.