Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2020 r.

1. Przeżywamy ostatnią Niedzielę roku 2020 – niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to kolejna niedziela synodalna.
  2. Dziękuję za ofiary złożone dla dzieci w krajach misyjnych.
  3. We wtorek – w kaplicy na plebanii od godz. 17.00 do 18.00 – jak w każdym tygodniu – Adoracja Pana Jezusa.
  4. W czwartek uroczyste zakończenie roku. Msze święte na zakończenie kolejnego roku wraz z wyśpiewaniem dziękczynnego hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy…” oraz suplikacji i podaniem najważniejszych statystyk parafialnych: w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach o godz. 16.00.
  5. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w Nowy Rok 2021. Światowy Dzień modlitw o pokój. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę:
    a. w Czarnej – o godz. 8.00 i 9.30
    b. w Brunarach – o godz. 8.00 (w tym miesiącu – Jaśkowa), o godz. 10.00 (w tym miesiącu – Brunary Wyżne) i o godz. 11.30 (w tym miesiącu – Brunary Niżne).
    c. O godz. 14.00 – Komunia Święta dla osób, które korzystały z transmisji internetowej a nie były na Mszy świętej w świątyniach.
    Pierwszy dzień Nowego Roku jest równocześnie pierwszym piątkiem stycznia. Nie ma w tym dniu – postu od mięsa – ze względu na przypadającą uroczystość. Spowiedź była przed świętami ale jest zawsze możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą i podczas wtorkowej adoracji Pana Jezusa.
  1. Msze święte w tym tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek – w Brunarach o godz. 16.00. O godz. 15.00 – dodatkowa Msza święta w intencji rodzin – Msza święta „kolędowa”.
    b. w środę – w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach o godz. 16.00.
    c. w sobotę – w Brunarach o godz. 7.30. O godz. 15.00 – dodatkowa Msza święta w intencji rodzin – Msza święta „kolędowa”.
    W sobotę przypada I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  1. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam do modlitwy przy szopce w naszej kaplicy.
  2. Od poniedziałku – zapraszam na specjalną Mszę świętą kolędową o godz. 15.00 sprawowaną w intencjach rodzin z rejonu Brunar Niżnych:
    a. poniedziałek 28 grudnia: od państwa Lichoń do państwa Halczak
    b. wtorek 29 grudnia: od państwa Rojek do państwa Dryja (nr 193A)
    c. sobota 2 stycznia: od państwa Pasoń do państwa Dryja (nr 21).
    Po Komunii świętej – obrzęd kolędowy z poświęceniem wody (proszę przynieść wodę w naczyniach z domu) i modlitwą za żywych i zmarłych i błogosławieństwo (uczestnicy mogą zabrać wystawione na stoliku pamiątkowe obrazki kolędowe).

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!