Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020 r.

 

  1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w dniu dzisiejszym i jutrzejszym tylko w kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami państwowymi i kościelnymi we Mszy Świętej może brać udział tylko 5 osób. Dziękujemy za przestrzeganie tych rozporządzeń.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  3. Msze święte w tygodniu – z racji przypadającej Oktawy Wielkanocnej – w kościele parafialnym wieczorem o godz. 18.00.
  4. Dzisiaj pragnę serdecznie podziękować:
  • wszystkim, którzy złożyli życzenia wielkoczwartkowe i świąteczne oraz okazali inne wyrazy życzliwości.
  • pewnej rodzinie za ufundowanie pięknego nowego paschału dla naszej świątyni.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Parafianom i Gościom życzę wiele zdrowia, Bożego pokoju i zaufania Bożej Opatrzności oraz opieki Matki Bożej, św. Jana Pawła II i Patronów na trudne czasy: św. o. Stanisława Papczyńskiego  i św. Szymona z Lipnicy.

 

Życzenia Księdza Proboszcza

 

Drodzy Parafianie, niech Chrystus Zmartwychwstały  przyniesie wam dar nadziei i Bożego pokoju. Niech w waszych sercach zrodzi się tęsknota do Kościoła, który jest naszą matką i do jego pięknej liturgii.

Życzę wszystkim, żebyśmy odnaleźli Wielką Niedzielę – czyli zwycięstwo Pana Jezusa nad śmiercią. Jego zwycięstwo daje nam nadzieję. Każdemu życzę tej nadziei i wiary, że życie zatryumfuje, potrzeba nam tylko jeszcze więcej modlitwy, jeszcze więcej szacunku dla życia i tego fizycznego i tego duchowego, bo ono jest darem Boga.

Życzę Wam dużo zdrowia, wrażliwości i ludzkiej solidarności. Niech otuchą dla nas będą słowa z sentencji wielkanocnej: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy. O Królu Zwycięzco, bądź nam litościwy”.

Szczęść Boże.