Poniedziałek Wielkanocny

5 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy drugi dzień świąt: Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w dniu dzisiejszym według następującego porządku:
    a. w Brunarach – o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
    b. w Czarnej – o godz. 8.00, 9.30 i 11.00
    c. o godz. 14.00 – Komunia Święta dla tych, którzy będą uczestniczyli w transmisji internetowej.
    Wspieramy dziś modlitwami i ofiarami uczelnie katolickie w Polsce.
  1. Pierwsza Komunia Święta będzie w tym roku 3 maja – w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Bezpośrednie przygotowanie do tej uroczystości rozpoczynamy już od tego tygodnia. Proszę, aby na Mszę świętą wieczorną w piątek przyszli uczniowie klasy III wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej będzie specjalna katecheza.
  2. W następną niedzielę – drugą niedzielę miesiąca po każdej Mszy świętej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne.
  3. Nadleśnictwo w Łosiu zwraca się z apelem o zaprzestanie wiosennego wypalania traw.
  4. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżywaniu Triduum Paschalnego. Osobom, które przygotowały nasze świątynie na Triduum Paschalne. Pani Zakrystiance Danucie Święs, Pani Dorocie Haluch i Pani Organistce Joannie Suskiej – Brzozowskiej oraz młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Panom Strażakom i młodzieży strażackiej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękuję również za umycie parkingu obok kościoła po zimie. Panu Janowi Matule dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie transmisji naszych uroczystości. Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, lektorom ojcom oraz dziewczętom, które wykonywały psalmy, a także Paniom: zakrystiance i organistce za udział we wszystkich obrzędach Triduum Paschalnego. Dziękuję ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy prowadzili modlitwy podczas adoracji. Wszystkim, którzy złożyli życzenia świąteczne oraz okazali inne wyrazy życzliwości w postaci darów na świąteczny stół. Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękuję za głębokie i pełne wiary przeżycie tych dni, osobom chorym i cierpiącym za ofiarowanie cierpienia. Wam wszystkim za odpowiedzialne traktowanie przepisów epidemicznych.

Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i hojnie wynagrodzi. Bóg zapłać.