Święto Św. Szczepana

26 grudnia 2020 r.

1. Przeżywamy drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Modlimy się za uczelnie katolickie i wspieramy je naszymi ofiarami.
  2. W tym roku dzieci nie pójdą po domach z kolędą misyjną. Po Mszach Świętych dzisiaj i jutro – w ramach Kolędy misyjnej – możemy złożyć do puszki ofiarę dla dzieci w krajach misyjnych.
  3. Od poniedziałku – na specjalną Mszę świętą o godz. 15.00 sprawowanej w intencjach rodzin z rejonu Brunar Niżnych: zapraszam przedstawicieli rodzin (jeżeli jest to możliwe – jeśli ktoś się lęka pandemii – niechaj pozostanie w domu i modli się w tym dniu w domu w intencji swojej rodziny). Na Mszy świętej poświęcenie wody – proszę przynieść ją w naczyniu z domu:
    a. poniedziałek 28 grudnia: od państwa Lichoń do państwa Halczak
    b. wtorek 29 grudnia: od państwa Rojek do państwa Dryja (nr 193A)
    c. sobota 2 stycznia: od państwa Pasoń do państwa Dryja (nr 21)
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przeżyciu świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowania składam:
    – zakrystiance – pani Danucie Święs wraz z mężem Grzegorzem oraz organistce – pani Joannie Suskiej-Brzozowskiej – za przygotowanie wystroju kaplicy w Brunarach: choinek i szopki
    – państwu Małgorzacie i Antoniemu Sekuła – za wykonanie i ofiarowanie pięknej szopki dla naszej kaplicy
    – państwu Stanisławie i Kazimierzowi Drąg – za wykonanie i ofiarowanie ręcznie wykonanych bombek dla naszej kaplicy
    – Nadleśnictwu Łosie za ofiarowanie choinek a panu Grzegorzowi Siuta za ich przywiezienie
    – młodzieży z Grupy Młodzieżowej, z LSO i DSM za pomoc w ubieraniu choinek
    – parafianom z Czarnej z rejonu od państwa Tabiś do państwa Gaida za przygotowanie wystroju świątyni w Czarnej
    – Służbie kościelnej i asyście liturgicznej.
    – panu Janowi Matule za organizowanie transmisji internetowych
    – wszystkim którzy przynieśli produkty żywnościowe.
    Bóg zapłać!

Kolęda misyjna – ofiary dla dzieci z krajów misyjnych