Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Bogu Ojcu dziękujemy za dzieło stworzenia, Synowi Bożemu za dzieło zbawienia, a Duchowi Świętemu za dzieło uświęcenia.
W miesiącu czerwcu  tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa czerwcowe odprawiane w Brunarach po Mszach świętych, a w niedzielę po sumie.

We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
Spowiedź święta na zakończenie Roku Szkolnego i przed Uroczystością Bożego Ciała będzie w poniedziałek o godz. 17.00, a potem będzie Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź w Czarnej we środę po Nowennie o godz. 19.00. Bardzo prosimy, by każde dziecko skorzystało z sakramentu pokuty i w duchu wdzięczności Bogu za otrzymane łaski rozpoczęło wakacje.
Zbiórka LSO przed Bożym Ciałem w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
We  środę będzie uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00, an które serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w Brunarach o godz. 9.00 i procesja do 4 ołtarzy, które należy przygotować na trasie prowadzącej do szkoły:

1. Kaplica MB Częstochowskiej – Brunary Wyżne,
  2. Przy krzyżu obok P. Siuty – Jaśkowa,
  3. Przy krzyżu obok P. Aleksandra – Brunary Wyżne,
  4. Przy szkole – Czarna.

Druga Msza św. będzie po procesji o godz. 12.00, a w Czarnej o godz.13.00. Ofiary składamy na hospicja.

Dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne niech przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a panów strażaków do niesienia baldachimu i chorągwi.

Msze św. w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o godz. 11.00, a w Czarnej po Mszy św. o godz. 9.30.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas sprawowanych Eucharystii. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 zebranie Zespołu Synodalnego.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludmiłę Tomera, lat 64. Jej pogrzeb będzie we środę o godz. 15.30 wprowadzenie do kościoła i różaniec, a o godz. 16.00 Msza św. pogrzebowa. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu(…). Wieczny odpoczynek…

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w parafii w kwocie.