Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Po Mszach Świętych adoracja i nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam, aby przychodzić na Msze święte w tygodniu i uczcić Najświętsze Serce Boże.
  2. Msze święte w tym tygodniu:
    a. W poniedziałek i we wtorek w Brunarach – o godz. 7.30 w kaplicy na plebani
    b. W środę Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu jak w niedziele: w Brunarach o godz. 8.00 i 11.00. W Czarnej o godz. 9.30. Po każdej Mszy świętej – i w Brunarach i w Czarnej będzie procesja do czterech ołtarzy wokół naszych kościołów. W związku z tym – proszę o przygotowanie 4 ołtarzy wokół kościoła w Brunarach: I ołtarz – Brunary Wyżne, II ołtarz – Jaśkowa, III ołtarz – Brunary Niżne, IV ołtarz – młodzież, zwłaszcza kandydaci do bierzmowania. W Czarnej proszę o przygotowanie symbolicznych czterech ołtarzy wokół tamtejszej świątyni mieszkańców Czarnej. Proszę, by ołtarze były przygotowane już w środę wieczorem.
    Proszę, by osoby niosące feretrony, chorągwie czy też strażacy niosący baldachim – podzielili się: I grupa – na Mszy świętej o godz. 8.00, druga grupa – na Mszy świętej o godz. 11.00. Proszę to wcześniej między sobą ustalić. Dzieci dzwoniące dzwonkami i sypiące kwiaty niech też przyjdą na różne godziny – ale tu decyzję pozostawiam rodzicom. Podobnie w Czarnej – zachęcam dzieci do dzwonienia dzwonkami i sypania kwiatów – ale decyzja należy do rodziców..
    Pamiętajmy że Boże Ciało jest uroczystością obowiązującą, dlatego należy uczestniczyć we Mszy Świętej.
    W oktawie Bożego Ciała Msze Święte z procesją  wokół kościoła w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne. Pragnę podziękować Państwu Teresie i Bronisławowi Chrobak za pracę przy zabezpieczeniu uszkodzonego fragmentu muru obok kościoła w Czarnej.
  2. Spotkanie wszystkich dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą wraz z rodzicami we wtorek o godz. 18.00 w kościele.
  3. Rocznica Komunii świętej – dzieci z klasy IV będzie w Uroczystość św. św. Piotra i Pawła na Mszy Świętej o godz. 11.00.
  4. Wizytacja Księdza Biskupa i bierzmowanie młodzieży klasy VIII – w pierwszą niedzielę września.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    a. w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
    b. w piątek – bł. Romana Sitki, kapłana byłego rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie i Towarzyszy, męcz. II wojny światowej
    c. w sobotę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  6. W sobotę o godz. 9.00 – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w Brunarach, o godz. 10.00 – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w Brunarach a o godz. 11.00 – w Czarnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące procesji podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [4.06.2020]

Zważywszy na trwający wciąż stan epidemii i w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy, zalecam ograniczenie procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do terenu wokół kościoła.

Przygotowanie uroczystości i przebieg liturgii wymagają zachowania wszystkich zaleceń sanitarnych (dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust). Proszę o realizację szczegółowych wytycznych z dnia 27 maja br. przygotowanych przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Tarnów, 04 czerwca 2020 roku

Nasz znak: OC – 2/41/20