Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 czerwca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło
i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Jest to zakończenie okresu wielkanocnego i Komunii świętej wielkanocnej. Święto Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych. Zachęcamy chorych parafian do modlitwy za misjonarzy i misjonarki.

Dzisiaj przypada zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna, a po Mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Msze Święte o godzinie 8.00 i 18.00, a w Czarnej o godz. 17.00. Jest to tradycyjne święto i nie podejmujemy ciężkich i niekoniecznych prac.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszach świętych, a w niedziele po sumie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Św. Michała Archanioła w piątek  w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 17.00.

W tym tygodniu, we czwartek, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,

• 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na naszych gości, jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Pomyślmy już o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.