Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami klasy IV w sprawie ustalenia terminu rocznicy I Komunii Świętej.
  2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w Brunarach o godz. 8.00 i 18.00, a w Czarnej o godz. 17.00. Jest to tradycyjne święto i nie podejmujmy ciężkich i niekoniecznych prac.
  3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będzie w tygodniu po Mszach świętych a w niedziele po sumie.
  4. Msze święte w tym tygodniu:
    a. we wtorek w Brunarach – o godz. 7.30 w kaplicy na plebani
    b. w środę, w czwartek i w piątek w Brunarach – o godz. 18.00 natomiast w Czarnej – o godz. 17.00.
    c. w sobotę w Brunarach – o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
  5. W tym tygodniu we czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  7. Spowiedź święta przed I piątkiem:
    a. W środę od godz. 17.00 – klasy IV, V, VI a
    b. W czwartek od godz. 17.00 – klasy VI b, VII i VIII
    c. W piątek od godz. 17.00 – starsi.
    d. W Czarnej spowiedź – przed Mszą świętą.
  8. W piątek – odwiedziny chorych – w Brunarach od godz. 8.00 a w Czarnej po Mszy świętej.
  9. I Komunia święta uczniów klasy III będzie w niedzielę 5 lipca o godz. 10.00. Spotkanie wszystkich dzieci wraz z rodzicami (całej klasy) we wtorek o godz. 18.00 w kościele.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  11. Wszystkich uczniów proszę o uzupełnienie zeszytów i dostarczenie ich do najbliższego piątku – aby dokonać końcowej klasyfikacji z katechezy.
  12. W sobotę o godz. 9.00 – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w Brunarach, o godz. 10.00 – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej w Czarnej, o godz. 11.00 – spotkanie Dziewczęcej Służby Ołtarza w Brunarach. Szczęść Boże!!!