V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Od dzisiejszej niedzieli, tj. V Niedzieli Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże w kościele, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 8.00 i 11.00, a w Czarnej
o godz.9.30. Droga Krzyżowa o godz. 10.15. O godz. 14 00 nabożeństwo różańcowe
a po nim Gorzkie Żale, następnie Msza św.

W piątek Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.00, a po niej Msza św. o godz. 17.30, a w Czarnej również o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza św.

We środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Brunarach i Czarnej
o godz. 17.00.

We środę po nowennie spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania  klasy VIII i III Gimnazjum.

W najbliższy piątek po Mszy św. odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie, by chłopcy przyszli na nią.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 16.00, a DSM w sobotę o godz. 9.00.
Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Jak co roku ksiądz biskup zaprasza młodzież całej diecezji do wzięcia udziału
w diecezjalnych obchodach XXIX Światowych Dni Młodzieży na w Niedzielę Palmową
w Tarnowie.

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Suma rozpocznie się procesją z palmami dookoła kościoła, które poświęcimy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej tydzień traktowana, jako jałmużna postna i przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym.

W przyszłą niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna.

W imieniu Rodziców Antosi Kluk i parafii Szymbark składamy serdeczne podziękowania za złożone do puszek tydzień temu ofiary w kwocie 6045.60 zł jako wsparcie operacji  6-cio letniej Antosi. Ta imponująca suma jest dowodem Waszej wielkiej wrażliwości na ludzkie cierpienie i miłości bliźniego. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wynagrodzi wam ten odruch serca. Bóg zapłać.

Nasza parafia ogłasza konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną.

Regulamin konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
w Brunarach ogłasza konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ.

Warunki konkursu:

1.Prace mogą być wykonane indywidualnie lub zbiorowo – bez ograniczeń wiekowych.

1. Bez względu na ilość osób uczestniczących w wykonaniu danej palmy, przysługuje tylko jedna nagroda. Do prezentacji palmy należy wytypować 1 przedstawiciela grupy.
  2. Do konkursu mogą być zgłaszane palmy wykonane z naturalnych surowców takich jak pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty, kwiaty wykonane własnoręcznie, bukszpan itp. Nie używamy gotowych elementów zdobniczych takich jak np. sztuczne kwiaty.
  3. Forma i technika wykonania prac dowolna.
  4. Maksymalna wysokość palmy – 2 metry.

Ocena i nagrody:

Jury przy ocenie będzie brało pod uwagę:

– zgodność wykonania z regulaminem konkursu,

– ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu.

– technikę wykonania,

– dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych.

– wielkość i bogactwo użytych materiałów.

– estetykę wykonania pracy.

Konkurs i ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową
po Mszy św. o godz. 11.00.

Dla zwycięzców za 1, 2, 3 miejsce cenne nagrody, a dla wyróżnionych od 4 do 10 miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe. Dla pozostałych uczestników będą drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.