VI Niedziela Wielkanocy

26 maja 2019 roku

Informacje duszpasterskie

W miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie w Brunarach o godz 18.00, a w Czarnej o godz. 16.30, zaś w niedziele po Mszach św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum przychodzą obowiązkowo na nabożeństwo majowe do kościoła. Niech wszyscy rodzice dopilnują tego obowiązku.

W poniedziałek, wtorek, środę przypadają.  Dni Krzyżowe. Będziemy w tym czasie modlić się  o dobre urodzaje i zachowanie plonów i zagród od klęsk i nieszczęść.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Naszych gości, solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z kl VII w poniedziałek po majówce.

We czwartek o godz. 12.35 nasza młodzież z kl. VII będzie mieć egzamin przed bierzmowaniem.

Spotkanie Grupy Synodalnej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.

W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi będzie po południu o godz. 18.00.

Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zbiórka do puszek jako zaległa składka na WSD w Tarnowie.

Pragniemy poinformować, że w dniu  1 czerwca br. na ASP w Krakowie Pani Małgorzata Wiewiórska będzie bronić pracę doktorską na temat rozwarstwienia Ikony Ostatniej Wieczerzy z kościoła w Czarnej.

W sobotę w Ropie odbył się pogrzeb śp. O. Krzysztofa Smoły, kolarza, franciszkanina pracującego w San Remo we Włoszech, a mającego wypadek 1 maja br. w Brunarach podczas wyścigu kolarskiego Klasyk Beskidzki. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu…

Dzisiaj we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Dlatego zachęcamy wszystkich mających prawo głosu, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Dla katolika wybory są obowiązkiem. Autobus z Czarnej na wybory będzie o godz. 12.00. Należy zabrać dowody osobiste.

Modlmy się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny.