Wniebowstąpienie Pańskie

2 czerwca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy w Nowennie do Ducha Świętego o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania Jego natchnień. Dzisiaj po Mszach św, zaległa zbiórka do puszek na WSD w Tarnowie.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszach świętych, a w niedziele po sumie.

We środę od godz. 17.00 18.00 będzie adoracja z racji rocznicy Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00 ( w Czarnej o godz. 16.00).

Spowiedź I – piątkowa we czwartek od godz. 17.00.

Wyjazd do chorych we wtorek od godz. 8.00 w Brunarach, a potem w Czarnej.

W  sobotę Msza święta w kościele parafialnym będzie o godz. 18.00, a po nim czuwanie modlitewne przed Uroczystością Ducha Świętego prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z bazyliki w Gorlicach.

W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Za tydzień w niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Bóg zapłać składamy za pomoc w budowie kościoła w Czarnym Potoku w kwocie 3 500 zł.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marka Brońskiego, lat 43, za którego zostało zamówionych 56 intencji, a od uczestników pogrzebu 19. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…