XI Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020 r.

 

 1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w Oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby parafialne. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe oraz Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w dni powszednie po Mszach świętych w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 17.00.
 2. Spotkanie wszystkich dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą wraz z rodzicami we wtorek i w czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00. Proszę, by uczestniczyć w tych nabożeństwach – będzie to duchowe przygotowanie do I Komunii Świętej.
 3. We wtorek, w środę i w czwartek – egzaminy uczniów klasy VIII na zakończenie Szkoły Podstawowej. Na Mszach świętych wieczornych modlić się będziemy w intencji uczniów – zachęcam uczniów do wspólnej modlitwy, aby Panu Bogu zawierzyć swoją przyszłość.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa oraz wiązanek ziół i kwiatów.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 18.00 w Brunarach i w Czarnej o godz. 17.00. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę – Msza święta o godz. 7.30 – w kaplicy na plebani. O godz. 10.00 – w najbliższą sobotę – Msza Święta pogrzebowa za + Adama STACHURĘ. Jego pogrzeb odbył się 15 kwietnia w zaostrzonym rygorze sanitarnym – w pogrzebie mogło uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny. Nie mogła go pożegnać cała parafia, dlatego w najbliższą sobotę będziemy mogli to uczynić. O godz. 9.30 – modlitwa różańcowa, o godz. 10.00 – Msza święta pogrzebowa. Podczas Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na Msze święte pogrzebowe za + Adama. Zachęcam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, służbie kościelnej, osobom, które przygotowały ołtarze, wszystkim którzy ufundowali kwiaty i w Brunarach i w Czarnej, Strażakom, niosącym feretrony i sztandary, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, rodzicom z dziećmi i młodzieży. Parafianom z Czarnej dziękuję za ufundowanie baldachimu dla tamtejszego kościoła.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  a. w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  b. w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. W sobotę nie będzie spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!