XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe oraz Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa eucharystyczne w dni powszednie po Mszach świętych w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00, a w niedziele po sumie.

We czwartek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza
w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! Odpust w Czarnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Tadeusz Świderski, Proboszcz Parafii Banica. Od godz. 10 30 będzie spowiedź odpustowa. We czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała i trakcyjne błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa oraz wiązanek ziół i kwiatów.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 18.00 w Brunarach, a w Czarnej o godz. 19.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę, 29 czerwca, celebrować będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Swoimi modlitwami obejmijmy cały Kościół i obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według niedzielnego porządku. Msze św. w Brunarach o godz. 8.00 i 11.00, a w Czarnej o godz. 9.30. Składka przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

Bardzo prosimy rodziców, by w okresie letnim wchodzili ze swoimi dziećmi do kościoła, by uczyć ich godnego udziału we Mszy św. Na co dzień Pan Jezus czeka na nas w Eucharystii. Znajdźmy czas dla Niego, a dzieci i młodzież niech znajdzie czas na Nowenny.

Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Tego również życzymy wszystkim przyjeżdżającym do naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Naszych Gości, solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2019. Będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych
do Tuchowa w imieniu wspólnoty redemptorystów, proboszcza i kustosza sanktuarium.

      Bezpłatne Badania Układu Krążenia odbędą się we środę o godz. 10.00 w Restauracji Homola w Uściu Gorlickim.

Spotkanie Grupy Synodalnej dziś o godz. 18.00.

W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludmiłę Tomera, lat 64, za którą zostało zamówionych 30 intencji, a od uczestników pogrzebu 8. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…