XII Niedziela Zwykła

 21 czerwca 2020 r.

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Jest to Diecezjalne Święto Rodziny. W liturgii tygodnia przeżywamy w środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
 2. Msze święte w tygodniu – w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii. We środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00. W piątek – Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia –  w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
 3. W sobotę – w Czarnej odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Krzysztof MIGACZ – wikariusz z Szymbarku. Od godz. 10.30 – będzie spowiedź odpustowa. Zapraszam Parafian, a zwłaszcza mieszkańców Czarnej.
 4. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Codziennie odmawiamy Litanię do Bożego Serca.
 5. Spotkanie wszystkich dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą wraz z rodzicami we wtorek o godz. 18.00.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Ze względu na zaistniałą sytuację i zmianę organizacji w szkole – zapraszamy wszystkie dzieci  do uczestnictwa we Mszy świętej – na zakończenie roku szkolnego – już w czwartek:
  a. O godz. 17.00 – Msza święta dla uczniów klas: I, II, III i IV
  b. O godz. 18.00 – Msza święta dla uczniów klas: V, VIa, VIb, VII i VIII.
 7. W piątek – o godz. 14.00 – Msza Święta pogrzebowa za + Kazimierza MATUSZYKA. Jego pogrzeb odbył się 18 kwietnia w zaostrzonym rygorze sanitarnym – w pogrzebie mogło uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny. Nie mogła go pożegnać cała parafia, dlatego w najbliższy piątek będziemy mogli to uczynić. O godz. 13.30 – modlitwa różańcowa, o godz. 14.00 – Msza święta pogrzebowa. Podczas Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na Msze święte pogrzebowe za + Kazimierza. Zachęcam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę nie będzie spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!