XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do miłosierdzia Bożego i Nowenna do Świętego Michała Archanioła, w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału
w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.

3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki dzieł misyjnych Diecezji Tarnowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi naszym gościom, jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Msza św. w czwartek o godz. 7.30.

Natomiast wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź w I piątek od godz. 17.00. Spowiedź w Czarnej przy okazji Eucharystii we środę.

Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Msza Święta o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00. Wyjazd do chorych w I piątek – w Brunarach od godz. 8.00, a w Czarnej o godz. 10.00.

Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.30 połączona z modlitwą różańcową.

Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska rozpocznie się 17.08.2018 r. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską prowadzone będą w kancelarii parafialnej lub zakrystii do końca lipca, albo na spotkaniu przedpielgrzymkowym. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. W wypadku dzieci, każde kolejne dziecko z domu do kl. VI płaci tylko 20 zł.

W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Stróżyk, lat 91, za którą zostało zamówionych 80 intencji, a od uczestników pogrzebu 21. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek…