XV Niedziela Zwykła

12 lipca 2020 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Jest to druga niedziela miesiąca – po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca świętego. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowych dywanów i chodników do naszej parafialnej świątyni.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. W środę – Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00
    c. W piątek – Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. W liturgii Kościoła:
    a. W poniedziałek – św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji
    b. W środę – św. Bonawentury, bp. I dok. Kościoła
    c. W czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
    d. W sobotę – św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  4. W sobotę spotkania:
    a. O godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza – w Brunarach
    b. O godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna – w Brunarach
    c. O godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna – w Czarnej. Przygotowujemy liturgię na odpust parafialny.
  5. W czwartek – odpust w Szymbarku. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  6. W tym roku Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa 14 idzie tylko jeden dzień – 20 sierpnia. Każdy może pojechać na wejście pielgrzymki do Częstochowy. Zapisy w sekretariacie grupy do 26 lipca. Spotkania przedpielgrzymkowe 26 lipca w Szymbarku o godz. 16.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie pielgrzymki.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!