XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz składka inwestycyjna, a po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw.

16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Odpust w Szymbarku.

Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami naszych gości, solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do św. Michała Archanioła w Brunarach o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia w liturgii św. Krzysztofa, po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów podczas, którego będzie zbierana składka na samochody dla misjonarzy. Sugerowana kwota od kierowcy to 1 grosz za 1 km przejechany podczas roku kalendarzowego.