XVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – Msza Święta rano o godz. 7.30 – w kaplicy na plebanii.
    b. w środę Msza święta i nowenna do Matki Bożej – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
    c. w piątek Msza święta i koronka do Bożego Miłosierdzia – w Brunarach o godz. 18.00, w Czarnej – o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  4. W liturgii Kościoła:
    a. w środę – św. Marii Magdaleny
    b. w czwartek – św. Brygidy, zakonnicy
    c. w piątek – św. Kingi, dziewicy – patronki Diecezji Tarnowskiej
    d. w sobotę – św. Jakuba Starszego, Apostoła.
  5. W piątek – na Mszy świętej w Brunarach i w Czarnej – błogosławieństwo aspirantów (kandydatów na ministrantów) i przyjęcie przez nich stroju liturgicznego. Zachęcam chłopców po I Komunii Świętej do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza a dziewczęta – do zapisywania się do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  6. W sobotę nie ma spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  7. W przyszłą niedzielę – po Mszy świętej w Czarnej zapraszam parafian z Czarnej na krótkie spotkanie w kościele.

Proszę, aby wszyscy wchodzący do świątyni mieli zasłonięte usta i nos (przy pomocy maseczki lub przyłbicy) – chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Podczas Komunii świętej podchodzimy procesyjnie w jednym rzędzie – zachowujemy odstęp jednej osoby od drugiej, który ma wynosić – 1 metr.

Przed Komunią Świętą odsłaniamy usta.

Komunię świętą do czasu uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej przyjmujemy na dłoń.

Ks. Proboszcz