XVII Niedziela Zwykła

29 lipca 2018 roku

Informacje duszpasterskie

W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
Przypominamy o zapisach na tarnowską pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

We czwartek będzie spowiedź przed I Piątkiem dla dzieci od godz. 17.00, a o godz. 18.00 będzie Msza św. i adoracja w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

W I piątek Msza św. o godz. 18.00, a w Czarnej o godz. 19.00 będzie Msza św. Wyjazd do chorych w Brunarach od godz. 8.00, a w Czarnej o godz. 10.00.

W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi będzie o godz. 7.30 i modlitwa różańcowa.

W sobotę 03.08.2018 r. będzie nabożeństwo w intencji uzdrowienia rodzin. Porządek będzie następujący:  o godz. 18.00  Eucharystią, a po niej nabożeństwo prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym z Gorlic. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie te rodziny, które borykają się z bolączkami dnia powszechnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów
  • 2 VIII – Matka Boska Anielska.

Naszym gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitych Bożych darów.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu
i nasza Parafia Rzymskokatolicka w Brunarach, zapraszają na Koncert Kameralny w ramach Festiwalu „Wakacje Z Muzyką”, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę (28.08.2019 r.)  w naszym kościele parafialnym w Brunarach  o godz. 12.00.

Wykonawcami będą uczestnicy i profesorowie XXIII Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej i Festiwalu „Wakacje z Muzyką”  organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Dyrektorem jest Józef Witold Buszek, dyrektorem artystycznym Prof. Barbara Halska.

W ramach Festiwalu 4 PORY ROKU W BESKIDZIE, artyści muzycy i malarze oraz  nasza Parafia Rzymskokatolicka w Brunarach zaprasza na koncert dziękczynny za posługę Bożą Ks. Proboszcza Józefa Bąka w piątek 02.08.2019 r. o godz. 19.00 w cerkwi św. Michała Archanioła w Brunarach.

W programie: Vivaldi A. – Lato, Alice Ho – Lato, Bach J.S. – Koncert skrzypcowy E – dur, Schubert – Ave Maria, Terpieluk P. – Fantazja Huculska,Bartok B. – 8 duetów, Dworzak – Taniec Słowiański, Wiliams J – The Fiddler on the Roof.

Wykonawcy: Mariusz Monczak – skrzypce, Robert Adamczyk – fortepian, Michał Bajorek – skrzypce. Serdecznie zapraszamy.

W ostatnim czasie wróciły z konserwacji i rozwarstwienia ikony Ostatniej Wieczerzy i Chrystusa Pankratora do cerkwi w Czarnej. Za pracę nad nimi i studium naukowe nad nimi dziękujemy P. Nadii Wiewiorskoej z ASP w Krakowie. Po konserwacji wróciła do kościoła parafialnego w Brunarach ikona św. Antoniego Pustelnika. Za pracę konserwatorom dzieł sztuki Pawłowi i Agnieszce Dziurawcom z Tarnowa. U Państwa Dziurawców pozostał jeszcze w konserwacji feretron św. Jana Chrzciciela i św. Kingi. Ponadto ostatnio zostało wykonane nowe nagłośnienie wewnętrzne w kościele w Brunarach i zewnętrzne w Kościele w Czarnej firmy Rduch. Wartość tych prac wyniosła 25 000 zł. Trwają jeszcze prace przy konserwacji zewnętrzego pokrycia cerkwi w Brunarach.

Bóg zapłać za ostatnio składane ofiary na cele inwestycyjne, w Brunarach zebrano1753 zł, a w Czarnej 160 zł + ofiary ind. 150 zł,