XXVII Niedziela Zwykła

6 października 2019 r.

Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą. W Nowym Sączu od godz. 14.00 Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

W przyszłą niedzielę – w Polsce przeżywać będziemy Dzień Papieski. Jest to druga niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Ofiary na tace przeznaczone będą na cele parafialne

Różaniec święty odmawiamy w dni powszednie w Brunarach po Mszy świętej o godz. 17.00 i w Czarnej po Mszy Świętej o godz. 17.00. W niedziele po Mszach świętych. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie w naszych świątyniach a także do odmawiania Różańca w rodzinach podczas wspólnej wieczornej modlitwy.

Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

• w poniedziałek – klasy: VII i VIII
  • we wtorek – klasy: I i II wraz z Ks. Proboszczem
  • w środę i w sobotę- DSM
  • w czwartek – LSO
  • w piątek-odmawiamy różaniec wspólnie.

W liturgii przeżywamy w tym tygodniu wspomnienie:

• w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Dziewczęta zachęcamy do wstąpienia w szeregi Dziewczęcej Służby Maryjnej a chłopców w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Młodzież od klasy VIII i starszych zapraszamy na spotkanie w piątek-po nabożeństwie wieczornym do kaplicy na plebanii.

Proszę, aby piesi, którzy wracają o zmroku z kościoła do swoich domów nosili elementy odblaskowe, którzy chronią nas przed niebezpieczeństwem wypadku.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!