XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019 r.

Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Jest to druga niedziela miesiąca — zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne.

W poniedziałek Święto Edukacji Narodowej – modlimy się za nauczycieli, natomiast w piątek w święto św. Łukasza – modlić się będziemy za pracowników służby zdrowia.

Różaniec święty odmawiamy w dni powszednie w Brunarach po Mszy świętej o godz. 17.00 i w Czarnej po Mszy świętej o godz. 17.00. W niedziele po Mszach świętych. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie w naszych świątyniach a także do odmawiania Różańca w rodzinach podczas wspólnej wieczornej modlitwy.

Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

• w poniedziałek – uczniowie wszystkich klas — Różaniec w int. nauczycieli
  • we wtorek — klasy: III i IV
  • w środę i w sobotę – DSM
  • w czwartek – LSO
  • w piątek – Różaniec w int. pracowników Służby Zdrowia.

W liturgii przeżywamy w tym tygodniu wspomnienie:

• we wtorek – św. Teresy z Avila
  • w środę – św. Jadwigę Śląską
  • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego
  • w piątek – św. Łukasza, Ewangelisty

Spotkania Grup parafialnych:

• w piątek po nabożeństwie wieczornym w Brunarach – spotkanie dla młodzieży uczącej się w szkołach średnich, studiującej i pracującej
  • w sobotę – Liturgiczna Służba Ołtarza (o 10.00 w Brunarach, o 11.00 w Czarnej).

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przypomina o kontroli technicznej urządzeń i instalacji grzewczych oraz zachęca do montowania czujek wykrywających czad. Spowodowane to jest licznymi przypadkami zaczadzeń.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!